Angelina Jolie będzie prowadzić zajęcia ze studentami

6

Od przyszłego roku akademickiego aktorka, jako profesor wizytujący na London School of Economics, będzie poszerzała horyzonty studentów na temat wpływu wojny na kobiety. Gwiazda będzie wykładać razem z byłym brytyjskim ministrem spraw zagranicznych Williamem Haguem.

Angelina Jolie będzie prowadzić zajęcia ze studentami
(Getty Images, Milos Bicanski)

*To pierwszy taki program studiów magisterskich na świecie. *Jednoroczny kurs dotyczący pokoju i bezpieczeństwa ma rozwijać strategie promowania równości płci. Celem pomysłodawców jest również zwiększenie uczestnictwa i bezpieczeństwa ekonomicznego, społecznego i politycznego kobiet. Aktorka będzie prowadziła wykłady, uczestniczyła w warsztatach i prowadziła własne badania.

Angelina Jolie ma nadzieję, że podobne kursy będą prowadzone na innych uczelniach. Jak czytamy w "The Guardian", zdaniem aktorki dyskusja na temat praw kobiet jest niezbędna. Jolie podkreśla, że trzeba położyć kres przemocy (także seksualnej), która dotyka je podczas konfliktów - oraz bezkarności mężczyzn dopuszczających się wobec nich przestępstw.

Nie mogę się doczekać wykładania, uczenia się od studentów oraz dzielenia się moim doświadczeniami we współpracy z rządami i ONZ - powiedziała dziennikowi "The Guardian".

Angelina Jolie jest znana ze swojej działalności humanitarnej. Zaangażowała się w nią w 2001 roku, kiedy w związku ze zdjęciami do „Tomb Raider” odwiedziła Kambodżę. Bardzo aktywnie działa na rzecz uchodźców w ramach współpracy z ONZ. Ma trójkę adoptowanych dzieci z krajów "trzeciego świata". Maddox pochodzi z Kambodży, Zahara z Etiopii, a Pax Thien z Wietnamu.

Autor: Paulina Kwiatkowska

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić