Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Angielski zabójca mafii skazany. Zdradził go sportowy zegarek

23
Podziel się

Brytyjski gangster miał wręcz "fanatycznie" dbać o kondycję fizyczną. Według najnowszych doniesień właśnie ta okoliczność go pogrążyła.

Angielski zabójca mafii skazany. Zdradził go sportowy zegarek
(twitter.com, MARATHON PHOTOS)
bELzqusB

Sąd skazał go na dożywocie. 38-letni Mark Fellows ps. "Iceman" został uznany winnym dwóch zabójstw. Ofiarami zabójcy padli jego koledzy z gangu, wpływowe figury przestępczego światka Liverpoolu. Motywem były wewnętrzne porachunki gangsterów. Jednym z kluczowych dowodów w sprawie był smartwatch skazanego.

Pogrążyła go chęć monitorowania swojej kondycji. Zapalony biegacz i rowerzysta miał stale włączoną funkcję GPS w zegarku, który zliczał przebyte kilometry i informował go o postępach. Po drugim z udowodnionych mu zabójstw, "Iceman" uciekł na rowerze, co zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu miejskiego. Trop prowadził do domu Fellowsa, który został przeszukany przez policję, a dane ze smartwatcha potwierdziły obecność właściciela pod domem ofiary.

Potem jego partner zaczął zeznawać. Aresztowany przez angielską policję Steven Boyle miał być obserwatorem przy jednym z zabójstw dokonanych przez Fellowsa. Zeznania wspólnika dodatkowo obciążyły "Icemana", który w czasie rozprawy sądowej wykonał w jego stronę wymowny gest podcinania gardła - informuje brytyjski portal The Register. Boyle został skazany na 33 lata więzienia.

bELzqusD

Zachowano szczególne środki ostrożności. Uzbrojeni policjanci patrolowali korytarze sądu w czasie ostatniej rozprawy, ponieważ obydwaj podejrzani wcześniej kilkukrotnie próbowali uciec z sądu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Specjalista o zabójcy Adamowicza. "To nie był niepoczytalny człowiek"
bELzqute
KOMENTARZE
(23)
olo
3 lata temu
Amatorzy
Folifana
3 lata temu
Widać że angielski,
Piotr
3 lata temu
TAKIEJ PROPAGANDY GEBELS BY SIĘ NIE POWSTYDZIŁ. GRATULUJE
bELzqutf
buhaha
3 lata temu
Mięśniaki zawsze są na bakier z myśleniem he he he
lol
3 lata temu
33 lata za zabujstwo kpina
Poriot
3 lata temu
Tylko elektronika może cokolwiek zdziałać - dlatego sklep powinien czytać dane z telefonów klientów tak aby policja zdalnie, sprzedawca lub ochrona wiedziała z kim ma do czynienia, do tego policja mogłaby wejść na podsłuch każdego telefonu, szczególnie osób podejrzanych, baterii już nie sposób wyjąc zatem jeszcze trochę i po szerszym wejściu w użycie inteligentnych smartfonów życie bandytów znacznie się "skomplikuje"
przodownik
3 lata temu
Stefanie, która godzina?
nick
3 lata temu
W uwagach nie czyn i jego konsekwencje lecz przyczyna wpadku zabójcy są istotne? To są miary dzisiejszego poziomu "człowieczeństwa"?
Gad
3 lata temu
To w Anglii jest mafia ???? a co na to królowa, taka porządna kobit.
xzy
3 lata temu
Jeżeli skasował dwoch gangsterów, których nie mogła unieszkodliwić policja to powinien być raczej zatrudniony w tejże policji a nie skazywany
pilot
3 lata temu
Smieszny wyrok za zaplanowane morderstow 2 osob ? nie lepiej by zrobili pozwalajac im sie pozabijac w tej mafii ?
obcy
3 lata temu
Amator....zresztą brytole są tępi z natury.
epsCiWszystko...
3 lata temu
I tak to sie konczy u tych smartfon sterowanymi.
bELzqusX
antek
3 lata temu
a moj zabojca przestal dzialac baterie wysiadly
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić