aktualizacja 

Anonymous: Dżihadyści zaatakują. Podali miejsce i datę

Anonymous twierdzi, że ISIS zaatakuje podczas gali wrestlingu w Philips Arena w Atlancie, która odbędzie się o godzinie 19.30 czasu amerykańskiego.

Anonymous: Dżihadyści zaatakują. Podali miejsce i datę
(East News, Lewis JOLY/SIPA)

Na celowniku tzw. Państwa Islamskiego ma być nie tylko Atlanta. Anonymous twierdzą, że dotarli do informacji o planowanych atakach na Paryż, Indonezję, Włochy i Liban.

*Hakerzy z grupy OpParisIntel przekonują, że o paryskim ataku wiedzieli na krótko przed tragedią, stąd apelują o rozwagę. *W wydanym oświadczeniu wyjaśniają, że chodzi o to, aby cały świat, a zwłaszcza ludzie biorący udział w masowych wydarzeniach, mieli świadomość czyhającego zagrożenia. Chcą także zdemaskować wszystkie plany ISIS, do których są stanie dotrzeć.

Gdzie dokładnie mogą uderzyć zamachowcy? Może to być koncert zespołu Five Finger Death Punch w Mediolanie, demonstracja narodowej organizacji Collectif du Droit des Femmes w Paryżu oraz uroczystości z okazji Święta Chrystusa Króla w Rzymie - podaje TVN24, powołując się na publikację hakerów.

FBI twierdzi jednak, że zagrożenie jest mało realne.

Na poważnie bierzemy pod uwagę wszystkie zagrożenia, jednak nie mamy informacji o zapowiadanym ataku – "New York Post" cytuje agenta specjalnego FBI z oddziału w Atlancie, J. Britt Johnsona.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić