Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Antypolskie ulotki w Anglii

149
Podziel się

Zalaminowane ulotki z napisami „Leave the EU. No more Polish Vermin” i „Wrócić do domu polskiego szumowiny” (pisownia oryginalna) pojawiły się przy szkole św. Piotra w Huntingdon, do której uczęszcza wiele polskich dzieci. Fala nienawiści i ksenofobii ma związek z Brexitem.

Antypolskie ulotki w Anglii
(Shutterstock.com, alice-photo)
bETROVUB

Ulotki pojawiły się już 15 min. po ogłoszeniu wyników referendum. Znaleźli je uczniowie. Polska społeczność we wschodniej Anglii nie kryje szoku.

Nauczyciele zebrali ulotki, ale nie wyrzucili ich do kosza. Nasze Strony donoszą, że zostawili je w trawie, z dala od chodnika. Uczniowie wychodzący ze szkoły widzieli je jeszcze po zakończeniu zajęć. Matka jednego z nich chciała zgłosić sprawę policji, ale komisariat był już zamknięty.

David Cameron przyznał, że sytuacja emigrantów zmieni się. Dodał również, że dotyczące ich decyzje nie będą podejmowane nagle i bez konsultacji.

bETROVUD

Autor: Paulina Kwiatkowska

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

bETROVVe
KOMENTARZE
(149)
teresa.p
5 lata temu
ach..och... jakie to niesprawiedliwe....ze tak jestesmy traktowani....a co Poacy robia w swoim kraju: bic ara_ow, jeb._c .zydow i cyganow....nie nie, tym 3 sie nalezy....to przeciez co innego....
Polski frajer
5 lata temu
A ja od I klasy podstawówki do ukończenia Liceum płaciłem prywatny angielski na dwoje dzieci, a mogłem zacząć budować dom. To się nazywa wtopa.
axel
5 lata temu
Byłem tam i pracowałem, spotkałem się też kilka razy z wyrzutami o zabieranie pracy. Moja odpowiedź byłe taka: "Mój angielski kolego, przyprowadź tutaj ANGLIKA, który zechce pracować na moim stanowisku, a ja natychmiast odejdę i wrócę do Polski". (My dear friend, bring here an Englishman, who wants to work in my position, and I immediately go away, and come back to Poland). Takie postawienie sprawy ZAWSZE kończyło dyskusję i już do tego nie wracał ten co to mówił.
bETROVVf
king
5 lata temu
Smutne to, ale niestety sami Polacy do takich rzeczy doprowadzają... Doskonale się to da zaobserwować w krajach, w których jest nas duuużo, jak np. Holandii... Takiej opinii nie prowokują ludzie normalni i wykształceni, ale hołota, której jest tam na prawdę sporo. Chlanie, ćpanie, kradzieże, rozboje są na porządku dziennym, do tego oczywiście dochodzi gonitwa za łatwym socjalem i kombinatorstwo. Aż dziwne, że nas tam jeszcze w miarę dobrze tolerują i traktują...
asdas
5 lata temu
Skoro nie wyrzucili ulotek tylko położyli dalej, to może oni sami je wydrukowali??
wojtek
5 lata temu
Chlopie lecz sie od historii. Ty za duzo pamietasz i przez to masz problemy ze samym soba. Nikt juz w zachodniej europie nie zajmuje sie lotnikami II wojny. Dla Anglikow to sie juz skonczylo.
Wdziecznosc A...
5 lata temu
Jeszcze raz Polak sie przekonal ze jest tylko wtedy potrzebyny kiedy musi byc potrzebny ...tylko ze zawsze pozno,o tym sie przekonuje ...no i wroca na lono Ojczyzny by wzmocnic bezrobocie w Polsce ... W ramach Unii
"londynski' h...
5 lata temu
Prawda jest taka, że Polacy sami nie wiedzą, czego chcą! Może ci dobrze wykształceni, którzy potrafią odnaleźć się i urządzić WSZĘDZIE dzięki wiedzy, ciężkiej pracy i umiejętnościom, więc umieli zdobyć i wypracować szacunek dla siebie. Inaczej jest z frustratami i obibokami, im wszędzie będzie źle. W głowach w Polsce mieszali im fanatyczna rodzina i cudowny wódz z sektą PiS. Przed referendum pisowska drużyna jeździła po Anglii ze słowem bożym i napuszczała Polaków. Nadal niech myślą, że im się tylko należy i ciemniacy słuchają swoich przywódców z PiS-u. Chociaż Londyńczycy głosował przeciwko wyjściu z U.E., to CAŁA POLSKA DZIELNICA zagłosowała ZA WYJŚCIEM!!! W takim razie, dostaną to, co chcieli, nawet gdy Anglicy będą pluć im w twarz, frustraci powiedzą, że deszcz pada. Najlepiej niech pisowski Rząd szykuje miejsca pracy i mieszkania dla powracających. Musi PiS swoich krewniaków odciąć od słynnego koryta i podzielić się dobrymi posadkami.
Patryk
5 lata temu
A czemu się dziwicie? A w Polsce to nie ma ataków na muzułmanów czy cyganów? Anglicy traktują Polaków tak jak My traktujemy Ukraińców czy Białorusinów czyli jako tanią siłę roboczą która zabiera nam pracę.
grave1982
5 lata temu
a czego wy ludzie wymagacie od narodu ktory nawet swojego jedzenie nie ma, zadnej kultury ani korzeni... pieniedzmi z niewolnictwa mieszaja na calym swiecie, nawet w Polsce ich wersja historii jest nauczana... w swiat idzie obraz angielskiego lorda - gentelmena, a prawda jest taka ze potrafia tylko produkowac terrorystow i pedofili!
RYCHO
5 lata temu
ANGOLE WIECIE JUŻ CO ZNACZY UE :):):):)
Sony
5 lata temu
ROZPAD WIELKIEJ BRYTANII TO PRZESADZONE SZKOCJA NIEPODLEGŁA NIEPODLEGŁOŚĆ DLA SZKOCJI
Lucjan
5 lata temu
SZKOCJA NIEPODLEGŁA WRESZCIE !!
bETROVUX
AM
5 lata temu
JESTEŚMY LEPSI OD ANGOLI WE WSZYSTKIM
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić