Arcybiskup odkrył swojego prawdziwego ojca. Szok dla rodziny

11

60-letni arcybiskup Canterbury Justin Welby dowiedział się, że jego biologicznym ojcem jest prywatny sekretarz Winstona Churchilla, Sir Antony Montague Browne, a nie Gavin Welby, który zmarł w 1997 roku w wyniku nadużywania alkoholu i papierosów.

Arcybiskup odkrył swojego prawdziwego ojca. Szok dla rodziny
(AFP)

Prawdę ujawniły wyniki DNA. Jak podaje The Guardian, arcybiskup poddał się badaniu w odpowiedzi na sugestie "The Daily Telegraph", że biologicznym ojcem Welby’ego jest Browne. Test ujawnił także, że arcybiskup posiada starszą o trzy lata przyrodnią siostrę Jane.

Welby dorastał w bardzo ciężkich warunkach. Mimo, że jego matka przestała nadużywać alkoholu dopiero w 1968 r., duchowny podkreślił dumę z jej silnej woli i wyjaśnił, że powołanie do służby kapłańskiej zawdzięcza głównie babci. Dodał także, że wiara nie jest czymś, co dziedziczy się w genach.

Matka arcybiskupa nie mogła ukryć szoku. Jane Williams całe życie była przekonana, że ojcem jej syna jest Gavin Welby. Justin urodził się prawie dokładnie po ich ślubie, który odbył się 4 kwietnia 1955 roku w USA. Welby namówił kobietę do porzucenia pracy jako sekretarki brytyjskiego premiera i wyjazdu do Stanów Zjednoczonych.

Nie przegap

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić