Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Atak na supermarket w Petersburgu. Rosjanie dopadli zamachowca

93
Podziel się:

Mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem przygotowania ataku bombowego, w którym rany odniosło kilkanaście osób.

Atak na supermarket w Petersburgu. Rosjanie dopadli zamachowca
(Wikimedia Commons CC BY-SA, SpetsnazAlpha)

Rosjanie nie podali żadnych szczegółów na temat zatrzymanego. Federalna Służba Bezpieczeństwa ograniczyła się jedynie do stwierdzenia, że jest on organizatorem i wykonawcą zamachu na supermarket w Petersburgu - podaje BBC News.

W zamachu rannych zostało - według rożnych źródeł - od 13 do 18 osób. Wybuch wstrząsnął sklepem sieci Perekrestok w północno-zachodniej części miasta w środowe popołudnie.

Odpowiedzialność za zamach wzięło na siebie Państwo Islamskie. Potwierdziła to SITE - grupa monitorująca działalność ISIS w sieci - podaje "The Independent".

Bomba była domowej roboty. Rosyjscy śledczy opisywali jej moc jako odpowiadającą 200 gramom trotylu.

Zobacz także: Zobacz także: Najkrwawsze zamachy w Rosji

Ładunek wybuchowy znajdował się w plecaku. Był on schowany w szafce używanej przez kupujących do przechowywania swoich prywatnych bagaży w trakcie robienia zakupów.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(93)
wawa
5 lata temu
fajne kalachy chc takiego
birton
5 lata temu
ISIS to dzieło Ojca Założyciela - Izraela
Wielki szacun
5 lata temu
Rosyjskiego prawa i tradycji nie da się pogodzić z brakiem kultury i prymitywnych zwyczajów szariatu. A jeśli nasz szanowny ustawodawca uważa, że należy stworzyć nowe prawa, musi przede wszystkim mieć na uwadze interes Rosji, a należy pamiętać, że mniejszości muzułmańskie nie są rosyjskie.
Wielki szacun
5 lata temu
Putin: Mowa 04 sierpnia 2013 rok. Muzułmanie mają przestrzegać rosyjskie prawo! Władimir Putin wygłosił przemówienie o napięciach z mniejszościami w Rosji z Izraelem w tle. "Każdy przedstawiciel mniejszości, pochodzący z dowolnego miejsca na świecie, jeżeli chce żyć i pracować w Rosji, powinien mówić po rosyjsku, i przestrzegać rosyjskiego prawa. Jeśli muzułmanin woli prawo szariatu to radzimy mu, aby przeniósł się do tych krajów, miejsc gdzie szariat obowiązuje. Rosja nie potrzebują mniejszości muzułmańskich. To mniejszości potrzebują Rosji, a my nie będziemy tworzyć specjalnych przywilejów lub zmieniać nasze prawa zgodnie z ich życzeniami. Mogą krzyczeć głośno o "dyskryminacji." Nie będziemy tolerować braku szacunku dla naszego rosyjskiej kultury. Takie samobójstwo kulturowe ma miejsce w Ameryce, Anglii, Holandii i Francji, muzułmanie przechwycą władzę w tych krajach. Jeśli mamy przetrwać jako naród to Rosja nie pójdzie tą drogą. Rosyjskiego prawa i tradycji nie da się pogodzić z bra
hmmmm.....
5 lata temu
Rosjanie borykają się radykalnym islamem od początku lat 90 tych dwudziestego wieku. Posiadają doświadczenie, którego zachodnie służby wywiadowcze "nabywanie" rozpoczęły zaledwie kilka lat temu. Lekcje okupione krwią setek ofiar... gdyby nie niedorzeczne spory polityczne wiedza i umiejętności Rosjan mogłoby przysłużyć się ocaleniu niejednego ludzkiego bytu. Najwyraźniej jednak dla natowskich "jastrzębi" nie liczy się życie obywateli, a kolejne intratne kontrakty przemysłu zbrojeniowego. Cena bezmyślności jest zawsze wysoka... czasem nazbyt wysoka:/
wania
5 lata temu
"Rosjanie nie podali żadnych szczegółów na temat zatrzymanego",,,,,a wszyscy piszecie, że to islamista, skąd wiecie, może to Rosjanin Szaszka
joźin
5 lata temu
Brawo Rosjanie. Nafaszerować go swińskim jadłem i wrzucić do szamba aby nie mógł go przyjąć allah wraz z hurysami.
Magda 36
5 lata temu
żywcem obcierać ze skóry i transmitować na facebooku. Truchło wykastrować i wrzucić do świńskiej gnojowicy
stryj
5 lata temu
Rosja to wspaniały kraj i ma dobrych gospodarzy
fghfgh
5 lata temu
psychiczny nigdy nie wyjdzie z celi, jak za Piotra Wielkiego, bo niby nie ma kary smierci ale jej doczeka
00
5 lata temu
a niemcy by powiedzieli ze to atak szalu a nie teroryzm
ZXSpectrum
5 lata temu
A Mahmeta Khalidowa kiedy zapuszkują ?
www
5 lata temu
Mam nadzieję że nie traktują go humanitarnie.
Mirek
5 lata temu
do koloni karnej z nim zrobią tam porządek z nim i będzie żałował,że si urodził
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić