Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Tomasz Wiślicki
|
aktualizacja

Atak na szkołę policyjną w Pakistanie. Dziesiątki zabitych

5
Podziel się:

Zamachowcy otworzyli ogień i zdetonowali ładunki w akademiku szkoły policyjnej w mieście Quetta w Pakistanie. Zginęło przynajmniej 59 osób, a ponad 100 zostało rannych. Stan niektórych jest krytyczny.

Atak na szkołę policyjną w Pakistanie. Dziesiątki zabitych
(AFP, Naseer Ahmed)

Sześciu mężczyzn wdarło się na teren pakistańskiej szkoły pomiędzy 4 a 6 rano. W tym czasie w akademiku spało około 250 osób. Do policyjnej uczelni uczęszcza ponad 700 rekrutów.

Nacierali na nasze budynki, strzelając, więc zaczęliśmy uciekać na górne piętra. Skakaliśmy z dachu, aby się ratować - powiedział jeden z rekrutów pakistańskiej telewizji Geo.

Wymiana ognia z napastnikami trwała kilka godzin Jeden z nich został zastrzelony przez policję, a dwóch wysadziło się w powietrze. Wszyscy mieli na sobie kamizelki z ładunkami wybuchowymi. W akcji uczestniczyli antyterroryści. Początkowe doniesienia mówiły o wzięciu zakładników, jednak okazały się nieprawdziwe.

*Nikt oficjalnie nie przyznaje się do ataku. *Podejrzani są jednak separatyści Baloch. W przeszłości dokonywali w Pakistanie podobnych aktów, w których ginęli funkcjonariusze i przedstawiciele rządu. Kilka godzin przed atakiem na szkołę, w mieście Surab, około 140 km od Quetty, nieznani sprawcy zastrzelili dwóch celników i zranili trzeciego. Sprawy mogą być powiązane.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
olo
6 lat temu
szkoda chłopaków
Lis
6 lat temu
Powinny być kamerki i nagrania, dlaczego tego nie mają? ktoś powinien mieć dyżur i obserwować teren. To są młodzi ludzie i muszą być bezpieczni!
jaman
6 lat temu
Dobrze że nie ukradli bomby atomowej, bo chyba ten... Pakistan ma...:/
afrykaner
6 lat temu
niech najadą burdel na Wiejskiej i pałac biskupów a miliony Polaków będą im wdzięczni.
dziadziajaro
6 lat temu
takie najazdy (w ramach ćwiczeń )powinny być raz w miesiącu w akademiach wojskowych też ,zwłaszcza w czasach terroryzmu starzy zawodowcy powinni pokazać adeptom za co będą brać pieniądze do emerytury.nie produkując żadnej wartości dodane .jkiedyś podobną rolę pełniła FALA każdy wiedział że w woju czy zomo ma przej,,,ane a nie ciepła posadkę.a jak kule zaczynają śmigać srają w pieluchy
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić