REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Natalia Bogucka19.07.19 (06:53)

Atak USA w cieśninie Ormuz. Maszyna Iranu strącona

Siły USA zestrzeliły bezzałogowy samolot Iranu. Maszyna spadła do wody w cieśninie Ormuz. Prezydent USA Donald Trump przekazał, że drona Iranu zestrzelono z okrętu wojennego USS Boxer.
MCSN Craig Z. Rodarte / Getty Images

Podczas wystąpienia w Białym Domu, Donald Trump podkreślił, że działanie miało charakter obronny. Bezzałogowy statek powietrzny miał bowiem zagrozić okrętowi USA, lecąc w odległości 900 metrów od niego i ignorując wiele ostrzeżeń.

To najnowsze z wielu prowokacyjnych i wrogich działań Iranu przeciwko statkom pływającym na międzynarodowych wodach. Stany Zjednoczone zastrzegają sobie prawo do obrony naszego personelu, obiektów i interesów - powiedział Donald Trump cytowany przez BBC.

REKLAMA

Minister spraw zagranicznych Mohammad Javad Zarif powiedział, że nie ma informacji o utracie jakiegokolwiek drona. Amerykanie twierdzą, że zestrzelili maszynę niedługo po tym, jak Iran przyznał, że skonfiskował statek pod obcą banderą. Gwardia Rewolucyjna Iranu aresztowała załogę tankowca.

Siły Iranu w cieśninie Ormuz przejęły tankowiec Riah pod banderą Panamy. Teheran twierdzi, że statek przemycał milion litrów paliwa. Amerykański Departament Stanu wezwał Iran do natychmiastowego uwolnienia statku i załogi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Donald Trump podpisał. Odważna decyzja w sprawie Iranu

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij