o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Jan Muller
|
aktualizacja

Atak w Londynie. To on rozjeżdżał muzułmanów

647
Podziel się

Furgonetka wjechała w grupę wiernych wychodzących z meczetu w londyńskiej dzielnicy Finsbury Park. Pojawiło się nagranie pokazujące zatrzymanie jej kierowcy.

Atak w Londynie. To on rozjeżdżał muzułmanów
(PAP/EPA)
bDzbdTjF

Przynajmniej 10 osób zostało rannych, z czego 8 trafiło do szpitala. Jedna niestety zginęła. 48-letni sprawca ataku miał celowo wjechać w wyznawców islamu opuszczających sunnicką świątynię po nocnej modlitwie. Według świadków zdarzenia w pojeździe było jeszcze dwóch innych mężczyzn, ale mieli oni zbiec. Policja tego nie potwierdza. W pierwszych doniesieniach wspominano także o ataku z użyciem noża. Tu policja mówi wprost, że nic takiego się nie wydarzyło.

Na nagraniu widać skutego mężczyznę i krzyczący tłum ludzi. Słychać okrzyki "dlaczego to zrobiłeś". Domniemany sprawca, kierowca furgonetki, trafia później do policyjnego wozu. Na miejscu pojawiła się jednostka do zwalczania terroryzmu, ale policja bierze też pod uwagę możliwość, że zatrzymany jest chory psychicznie.

bDzbdTjH

Nie ma wątpliwości, że chodzi o celowe działanie. Kierowca czekał, aż modlący się wyjdą z meczetu, po czym zawrócił z bus pasa i wjechał w idących chodnikiem - twierdzi telewizja Sky News.

Po zajściu napastnik był spokojny, wręcz uśmiechał się. Brytyjskie media spekulują, że był to atak odwetowy osoby o poglądach skrajnie prawicowych. Mężczyzna po wyjściu z auta miał krzyczeć "zabiję wszystkich muzułmanów". W tej samej dzielnicy obok siebie znajdują się meczet, kościół protestancki i katolicki.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDzbdTjN
bDzbdTki
KOMENTARZE
(647)
Maria
4 lata temu
Im wolno a nam nie ???
Totti
4 lata temu
1 muzulmanin nie zyje a burmistrz okreslil zdarzenie jako "straszny atak " ginie kilkadziesiat niemuzulman to tylko incydent.
marek23
4 lata temu
zaraz atak, zwykły incydent no chyba że są równi i równiejsi według mediów
bDzbdTkj
gosc
4 lata temu
Pokazali zatrzymanego. Jak jest incydent to nie pokazują zatrzymanego.Islamista zabija kilka osób to incydent. Europejczyk zabija jedną osobę to atak terrorystyczny.
bialy
4 lata temu
Brawo brawo za odwage!!!
Najnowsze komentarze (647)
olo
4 lata temu
ak to żadna religia nie namawia do zabijania . Koran namawia do zabijania leszczu niedouczony
Hdhd
4 lata temu
No nareszcie prawdziwy chrześcijan
Anty
4 lata temu
Brawo Kocham Tego Goscia wreszcie ktos z naszego swiata odwzyl sie to zrobic
PRAWDA
4 lata temu
on nie wjechał na chodnik ,jak to robią muzułmanie.on wjechał w grupę która znajdowała się na ulicy,potwierdza to naoczny świadek który widział to zdarzenie,wywiad z nim pokazywało BBC.był on właśnie na tych modlitwach w meczecie,tylko dziwnym trafem co innego podaje prasa:))) zaczęli wybielanie terrorystów.
bobo
4 lata temu
Czyżby była to operacja "fałszywej flagi" ?
Krzysztof Zar...
4 lata temu
Kierowca stracił kontrolę nad pojazdem i nanieszczescie obywatel muzułmańskiego pochodzenia stracił życie a 10 osób jest rannych.
Damian
4 lata temu
Bohater
Auu
4 lata temu
Brawo wkoncu ktos bierze sie za ta dzicz
bDzbdTkb
gigi
4 lata temu
I tak powinno byc oko za oko. jak podczas 2 WS - za jednego Niemca zabijano 20 Polaków. Muzułmanie zrozumieją tylko taki przekaz. Może Anglicy się obudzą z letargu. Media zarty sobie robia w ramach poprawnosci politycznej - jak muzułmanin sie wysadzi / rozjedzie 20 osób w tym kobiety i dzieci to nazywają wydarzeniem, incydentem lub atakiem samotnego wilka. Nazwijcie to bez owijania w bawelnę -atak terrorysty ISIS lub wyslannika panstwa islamskiego. To samo w latach 90 - Anglicy tuszowali i kryli przez 20 lat ara-bska siatke pe-dfilska zamiast zajac się i pomóc ofiarom.
KIM
4 lata temu
To jest dziejowa sprawiedliwość. I tak np. cały nasz kraj został zniszczony w czasie "potopu Szweckiego" a teraz Szwecja jest zniszczona przez islam.
Karol
4 lata temu
Dobrze zrobil to odzwierciedlenie cichych marzeń Europejczyków. Dla mnie jest bohaterem. Musimy my społeczeństwo sami się bronić bo politycy to kasta degeneratów. Cichych zabójców społeczeństwa.
szary
4 lata temu
O, i to jest Samotny Wilk! W odróżnieniu od samotnych macior, które atakowały dotąd ;-)
ŻAN
4 lata temu
"To on rozjeżdżał muzułmanów" I BARDZO DOBŻE!!!!!!!!!!!!!
onaaaaaaaaa
4 lata temu
jedyny który wyraził czynem swoją nienawiść do muzułmanów i już okrzyknięty psychicznie chorym. żałosne
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić