o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Austria boi się imigrantów. Nie zniosą kontroli na granicy z Węgrami i Słowenią

176
Podziel się

Imigranci i związane z nimi zagrożenie terroryzmem - tak władze Austrii tłumaczą odwołanie wcześniejszych ustaleń. Wiedeń nie ma najmniejszego zamiaru znieść kontroli na granicy z Węgrami i Słowenią.

Austria boi się imigrantów. Nie zniosą kontroli na granicy z Węgrami i Słowenią
(Getty Images, NurPhoto)
bDUrVJmJ

W Austrii wciąż utrzymuje się duża liczba nielegalnych imigrantów i "ukryte" zagrożenie terroryzmem - napisał do Komisji Europejskiej austriacki minister spraw wewnętrznych.

Herbert Kickl odwołał zniesienie kontroli granicznych 11 maja. Tak przewidywały wcześniejsze decyzje rządu w Wiedniu - przypomina Euronews. Teraz jednak Austriacy zawiadamiają Brukselę o znacznym wydłużeniu okresu, gdy działania na granicy z Węgrami i Słowenią będą prowadzone.

Kontrole potrwają co najmniej do listopada 2019 roku. Minister spraw wewnętrznych pisze, że Austria obawia się powrotu terrorystów Państwa Islamskiego, którzy mogą przenikać wśród imigrantów przedostających się nielegalnie na austriackie terytorium.

bDUrVJmL

Funkcjonariusze pojawili się na granicach w 2015 roku. Była to reakcja na napływ ogromnej liczby imigrantów do Europy. Austria, Węgry i Słowenia należą do strefy Schengen, jednak Wiedeń uznał, że musi się chronić w ten sposób. Nie był osamotniony. Kontrole wprowadziło kilka krajów, w tym Szwecja i Francja. Austriacy utrzymają je jeszcze przez kilka miesięcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDUrVJnm
KOMENTARZE
(176)
sigmapi
2 lata temu
nie mozna tym ludziom pomoc na miejscu ? musza koniecznie do Europy - tutaj 80% bedzie zylo z zasilkow a nam wyrosna garby a na starosc kij i tobolek
Stefan
2 lata temu
Halt i zawrotka do siebie
elvis
2 lata temu
Zlikwidować zasiłki . Wyjadą z powrotem .
bDUrVJnn
gg
2 lata temu
Niech emigrują do Arabii Saudyjskiej - niezwykle bogaty kraj, przyjazny, ta sama kultura i religia. Po co się pchają do "niewiernej" Europy??
sabbath
2 lata temu
To w islamie kobieta ma kilkunastu mężów ? Tak wynika ze zdjęcia
Najnowsze komentarze (176)
Kulturoznawca
2 lata temu
Ci ludzie nigdy nie będą się czuć Europejczykami - zawsze będą inni
koniecz niero...
2 lata temu
Emigrantom zasilki obnizycz calkowicze rozdzelicz wszysztkich pleczowo I wiekowo chca pozostacz zatrudnicz wszysztkich przy sprzataniu i rolncztwie. najlepiej!!!!! zalozycz OBOZ NA PUSTYNI W AFRYCZE. Z prywatna arma pilnujaczych ich wszystkich z europy sila ich tam przesiedlicz. NIE OBYWATEL EUROPY NIE MOZE BYCZ W EUROPIE.
Mikołaj
2 lata temu
Wyłapać wszystkich i odesłać spowrotem z dopiskiem w każdym dokumencie : całkowity zakaz wjazdu do EUROPY pod karą śmierći !. I byłby spokój w EUROPIE zero zamachów ,gwałtów i zabujstw !!
Z Austrii
2 lata temu
Przecież Austria parę lat temu przyjęła kilka tys. tych nachodźców i zaczęły się gwałty, zabójstwa i inne przestępstwa, a w imię POprawności politycznej nawet nie skazano pewnego irakijczyka ,który to zgwałcił na oczach matki chłopca na basenie,w sądzie wytłumaczono go ,że u niego w kraju to norma i to nie jego wina że się tak zachował.
masza
2 lata temu
Brawo Austria. Niech wracają skąd przyszli ze swoimi rządami. Rozlokują się w każdym kraju a potem zaczną nas atakować.
sobieski
2 lata temu
1683 jeszcze raz!!!!!!
STOP
2 lata temu
1683 musi jeszcze raz powtórzyć!!!!!!!!!!!!!! ale skąd tu Sobieskiego?
snake
2 lata temu
Brawo,brawo...........niech Merkel i Tusk zabiorą imigrantów do siebie a w ogóle robi się to już nudne.
bDUrVJnf
Piotrek
2 lata temu
Jeszcze taka sprawa. Gdybyście nie wysyłali broni do Afryki to by nie było tego problemu.Sami nie byli w stanie jej zbudować
ass
2 lata temu
Wyłapać i wagonami z powrotem na pustynie !
po rozum do g...
2 lata temu
Na wiekszości zdjęc widać wśród setek młodych mężczyzn pjedynczą kbietę a jewszcze żadziej z dzieckiem! Teraz Wiedeńczycy nie proszą jakiegos Sobieskiego ale sami próbują sie bronić
gosc
2 lata temu
niech ida do swoich tam maja wiecej pieniedzy
ttt
2 lata temu
brawo przywrocic kontrole nie chcemy ich tutaj !
ciekawa
2 lata temu
a Polske kanclerz chce karac, dziwne to
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić