Beata Szydło ostro o kontroli KE. „Polska została niesłusznie pomówiona”

80

Premier Beata Szydło uważa, że „Polska ma prawo do suwerennych decyzji”. To jej odpowiedź na zapowiedzianą przez Komisję Europejską wstępną fazę kontroli praworządności w Polce.

Beata Szydło ostro o kontroli KE. „Polska została niesłusznie pomówiona”
(East News, STANISLAW KOWALCZUK)

Premier na konferencji prasowała przekonywała, że Polska nie ma sobie nic do zarzucenia. Jej zdaniem kraj ma prawo do podejmowania suwerennych decyzji chociażby w sprawach takich jak organizacja mediów publicznych. Szydło podkreśliła również, że potrzebna jest precyzja w wypowiadaniu i rozumieniu słów m.in. wiceszefa KE Fransa Timmermansa.

„KE mówi o wstępnej ocenie sytuacji. Nie ma czegoś takiego, czym straszyli Polaków politycy opozycji, że została wszczęta procedura nadzoru. Nie ma takiej sytuacji”, podkreśliła - informuje PAP.

KE postanowiła wszcząć pierwszy etap procedury mającej na celu przeciwdziałanie zagrożeniom dla państwa prawa. Szydło zapowiedziała, że KE dostanie wszystkie informacje, których będzie oczekiwać, bo „nie mamy niczego do ukrycia”. Przekonywała też, że dyplomacja naszego kraju jest w stałym kontakcie z przedstawicielami Komisji.

Polska została niesłusznie pomówiona i oskarżona o łamania zasad demokratycznego państwa prawa – podsumowuje premier.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić