Będą czytać książki... nago. Już 11 listopada!

Podziel się:

Za oknem marsze narodowców i wystąpienia polityków prawicy,

Będą czytać książki... nago. Już 11 listopada!
(Anna Wojtecka)

Warszawa dołączyła do listy miast w których odbywa się niezwykłe święto literatury, gdzie nagie lektorki czytają widowni książki. Projekt Naked Girls Reading narodził się w 2008 roku w Chicago i dziś odbywa się w 18 miastach na całym świecie. Warszawa jest trzecim miastem w Europie, po Londynie i Rzymie. Za pomysłem ściągnięcia imprezy do Polski stoi Betty Q, najbardziej znana promotorka burleski w Warszawie, a za wyborem odpowiednich lektur Marta Konarzewska - polonistka, krytyczka literacka, scenarzystka.

Pierwsza edycja warszawskiego rozdziału odbędzie się w 11 listopada, w Święto Niepodległości będziemy czytać o niepodległości, niezależności, wolności i wyzwoleniu. Będą oficjalne odezwy, ale i intymne dzienniki. Będzie literatura piękna i piękno nagiej lektury - na Facebooku reklamuje wydarzenie feministka Sylwia Chutnik i dodaje:

Będziemy czytać Wam literaturę. Nago. Bo nie ma nic piękniejszego i bardziej intymnego, nieprawdaż? Każdy rodzaj czytania jest dobry, a czytanie nago najlepszy! Betty Q i jej ekipa właśnie w taki sposób walczą ze stereotypem, że "goła baba" nie może być zabawna i intelektualna.

Biletowana impreza (50 zł) Naked Girls Reading:Czytamy Niepodległość odbędzie się w teatrze Dzika Strona Wisły.

A tak wyglądało nagie czytanie w Melbourne.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić