Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Będą łapać pokemony w obecności papieża

5
Podziel się:

Gracze podkreślają, że nie chcą zakłócać pobytu Franciszka w Polsce.

Będą łapać pokemony w obecności papieża
(flickr.com, Robert Couse-Baker)

Wielbiciele Pokemon Go planują wspólne łapanie stworów na... Jasnej Górze. Jak informuje portal Polska Times, gracze umawiają się na forach internetowych na zbiorowe łowy na pokemony podczas wizyty papieża w Częstochowie. Przekonują jednak, że mają zamiar oddać się grze przed lub po mszy świętej i łapać stworki jedynie "przy okazji".

Portal poruszył temat ewentualnego zablokowania aplikacji na terenie Częstochowy. Specjalista Piotr Grabiec ze Spider's Web stwierdził, że choć w teorii jest to możliwe, to "jeszcze nie było takiej sytuacji, by twórcy wyłączyli jakiś teren z aplikacji".

Organizatorzy musieliby skontaktować się z twórcami aplikacji i ich o to poprosić - dodał.

Pokemon Go zyskała rozgłos również w Polsce. Popularność gry zdążyła już spowodować niesmak, szczególnie wtedy, gdy okazało się, że w poszukiwaniu stworków gracze wchodzili na teren dawnego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Zarząd tamtejszego muzeum wystosował wówczas apel o zaprzestanie, uznanych za wyjątkowo niestosowne, praktyk w niegdysiejszym miejscu kaźni.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
ks.Satanek
6 lat temu
Toż to demoniczny wynalazek gdzie jest Święta Inkwizycja ...na tortury i stos nicponi....do nauki gamonie,śmieci zbierać cóżeście powypieprzali wszędzie zaraza, syf, Armagedon totalny...
pape
6 lat temu
Pokemon Go to eksperyment kontroli umyslu , az trudno uwierzyc ilu debili jest wokol nas !!!! To znak, ze ludzie sa coraz glupsi.
Typ
6 lat temu
Według mnie nie potrzebnie wszyscy robią szum wokół tych pokemonów. Wcześniej była Tibia, grało w nią duużo więcej osób, potem inne gry ala Couter Strike, kolejnie Minecraft. Dziwne, że dziennikarze wtedy jakoś specjalnie takiego szumu nie robili, a na temat pokemonów robią gigantyczny. Jak dla mnie zmowa i podprogowe promowanie gry.
cza-rny
6 lat temu
będą łapać poke-księży-mony? to będą mieli niezłe żniwa sporo tych stworków tam jest ;-))))) i w ramach ścisłości nie chodzi mi o Franka tylko o te nasze rodzime pokemony!!!
ja
6 lat temu
Jak ktoś nie wie co w życiu robić ten łapie pokemony.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić