Będą nowe darmowe kanały w TV! Także od Discovery

Podziel się:

Na konkurs KRRiT wpłynęły już 24 zgłoszenia chętnych do na nadawanie na multipleksie ósmym. Swoje trzy propozycje wyjawiła właśnie Discovery Networks.

Będą nowe darmowe kanały w TV! Także od Discovery
(Fotolia/Discovery/o2.pl)

Na MUX8, poza kanałami Telewizji Polskiej, mają być cztery kanały o tematyce uniwersalnej. Rada chce, by każdy miał osobny profil. Jeden ma być filmowy, kolejny interaktywny, trzeci dotyczyć tematyki lokalno-samorządowej, a czwarty lifestylowym. Wiadomo już z czym wystąpił do KRRiT Polsat, znana jest też propozycha Scripps Networks Polska (spółka nowego właściciela TVN).

Eureka TV, Forma TV oraz Lokalna TV - o miejsce dla tych trzech stacji wnosi Discovery Networks. Wszystkie z nich będą tworzone we współpracy z lokalnymi twórcami i producentami - informuje media2.pl.

Eureka TV ma nadawać w trybie 24/7, także audycje na żywo. Ma być w zestawieniu kanałem interaktywnym, zachęcającym widzów do współtworzenia programów. Forma TV ma tłumaczyć widzom "jak żyć pełniej i radośniej" utrzymując ciało w dobrej kondycji. Kanał także będzie nadawany całodobowo przez wszystkie dni w tygodniu. Nazwa Lokalna TV nie pozostawia wątpliwości, czego mają dotyczyć programy. Discovery obiecuje, że kanał ma "propagować postawy prospołeczne i aktywizować społeczności".

Przedstawione wcześniej przez Polsat propozycje kanałów to Polsat Show (filmowo-rozrywkowy), Polsat Vita (lifestylowy) oraz Polsat Evo (interaktywny). Z kolei SNP proponuje naziemną stację Dom i Styl a Superstacja chce uruchomić kanał NonStop24 "prezentującym aktualne wydarzenia z różnych regionów całej Polski".

O tym, kto dostanie cztery wolne miejsca KRRiT zdecyduje w najbliższych kilku tygodniach.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić