Aleksander Sławiński| 
aktualizacja 

Bernie Sanders przemawiał. Na widowni flaga III Rzeszy

180

Do skandalicznego incydentu doszło w czwartek podczas wiecu Bernie'ego Sandersa w Phoenix w Arizonie. Jeden z mężczyzn, którzy przyszli na spotkanie z ubiegającym się o nominację demokratów w wyborach prezydenckich w USA politykiem, wyjął w pewnym momencie flagę III Rzeszy. Szybko został jednak przegnany przez innych uczestników.

Bernie Sanders przemawiał. Na widowni flaga III Rzeszy
(Youtube.com)

Do zajścia doszło w czwartek na konferencji Bernie'ego Sandersa, który ubiega się o kandydowanie z ramienia demokratów. W czasie przemówienia Sandersa mężczyzna stojący na górnej trybunie hali, w której odbywało się spotkanie, wyjął flagę nazistów.

Przez pewien czas trzymał ją nad sobą, zanim zauważyli to inni zgromadzeni. Kilkoro z nich wyrwało flagę z rąk mężczyzny, w czasie gdy nieświadomy niczego Sanders kontynuował swoją mowę. Następnie został przegnany z terenu hali przez uczestników spotkania.

Zdaniem świadków mężczyzna, gdy go wyprowadzano, mężczyzna wykrzykiwał rasistowskie hasła. Wśród białych rasistów Bernie Sanders jest postacią bardzo nielubianą. Senator z Vermontu ma pochodzenie żydowskie (jego przodkowie mieszkali w Polsce w okolicach Limanowej) oraz identyfikuje się z hasłami socjalistycznymi i antyrasistowskimi

Zachowanie mężczyzny jest tym bardziej szokujące, że część jego rodziny Sandersa zginęła w czasie Holokaustu. W czasie tej samej konferencji swój baner próbowali też rozwinąć zwolennicy Donalda Trumpa. W tym przypadku również im przeszkodzono, a oni sami musieli opuścić teren w asyście lokalnej policji.

Zobacz także: Donald Tusk o Trumpie

Wybory w USA

Bernie Sanders ubiega się o nominację z ramienia demokratów. Jego głównym przeciwnikiem jest wiceprezydent z czasu rządów Baracka Obamy, Joe Biden. Przez długi czas Sanders był uważany za faworyta, jednak po tzw. superwtorku, gdzie o wyłonieniu kandydata decydowało kilkanaście stanów, szala zaczyna przechylać się na rzecz Bidena.

Ostateczny wybór przeciwnika Donalda Trumpa zaplanowany jest na lipiec. Wybory na prezydenta USA odbędą się 3 listopada.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić