Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka
|

Białoruś. Aleksander Łukaszenka żąda, by dzieci wróciły do szkoły

9
Podziel się:

Prezydent Białorusi zabrał głos na temat terminu powrotu dzieci do szkoły. Zdaniem Aleksandra Łukaszenki czas zagrożenia koronawirusem minął i uczniowie mogą bez obaw uczęszczać na zajęcia.

Białoruś. Aleksander Łukaszenka żąda, by dzieci wróciły do szkoły
(Getty Images, Mikhail Svetlov)

Aleksander Łukaszenka przedstawił swoje stanowisko w piątek 17 kwietnia. Prezydent odwiedził miasto Lida i w trakcie wizyty oświadczył, że czas ostrych infekcji wirusowych – zwłaszcza na terenach wiejskich – minął. Łukaszenka stwierdził, że uczniowie powinni wrócić do szkół.

Kiedy białoruscy uczniowie wrócą do szkoły?

Prezydent Białorusi zapowiedział, że uczniowie z obszarów wiejskich wrócą do szkół w najbliższym tygodniu. Z kolei ich koledzy i koleżanki z miast przez pewien czas będą mieli wybór: chodzić na zajęcia z rówieśnikami lub kontaktować się z nauczycielami indywidualnie.

Według początkowych planów dzieci miały zostać w domu od 30 marca do 4 kwietnia. Termin powrotu na zajęcia był dwukrotnie przesuwany ze względu na pandemię COVID-19 - informuje portal Belsat.eu.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Korei Północnej. Kim Dzong Un boi się epidemii

Musimy dbać o ludzi także w zakresie edukacji, szkół i tak dalej. [Dzieci – przyp. red.] muszą zacząć się uczyć. Ale nie należy się spieszyć – powiedział Aleksander Łukaszenka.

Od początku podkreślał, że surowe środki bezpieczeństwa nie przyniosą pozytywnych skutków. Z tego powodu nie zdecydował się ani na wprowadzenie zakazu wychodzenia z domu, ani godziny policyjnej. Twierdził, że w przypadku Białorusi podobne działania mogłyby przynieść "więcej szkody niż pożytku".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
Bogusław
2 lata temu
Gdy już wirusa "będzie wdać na każdym kroku po jego owocach", będzie za późno.
Kgd
2 lata temu
Białoruska gospodarka już ledwo zipie i jest wspomagana przez Rosję. Jej zamrożenie na wzór polski byłoby kompletną tragedią i skończyłoby się wchłonięciem Białorusi przez Rosję. Łukaszenka dobrze kombinuje – lepiej poświęcić życie kilkunastu tysięcy Białorusinów niż na zawsze stracić wolność. Polacy tego nie rozumieją i pozwalają naszemu rządowi wpychać Polskę w łapska banksterów (te 212 miliardów nie spadnie z nieba, ale ‚pożyczą’ je nam Goldman Sachs i JP Morgan).
Taka jedna
2 lata temu
Lord sauron ja znam, wujek choruje najpierw był w domu, a teraz w szpitalu z uwagi na wysoką gorączkę
Wirus głupoty
2 lata temu
Nasz minister zdrowia wyjaśnił dlaczego wybory nie mogą odbyć się jesienią... Bo spodziewana jest epidemia grypy ... Śmierdzi jakimś interesem. Co się stanie w te dwa lata?
lord sauron
2 lata temu
tak wszyscy chorzy a nikt nikogo chorego nie zna ale spoko gates was uleczy juz niedlugo
Ggggg
2 lata temu
Najlepszy prezydent. Wiosna trzeba się cieszyć i spać spokojnie. Wszystko pod kontrolą. Przynajmniej nie ma w Białorusi zakazów i noszenia masek. Mają mało zarażeń do tego.
midkar
2 lata temu
Mądry chłop nie dał się nabrać na koronawirusa
miro
2 lata temu
Baćka wie lepiej od lekarzy, podobnie jest z brylantowym kartoflem.
sondor
2 lata temu
No i widzicie Łukaszenka wie swoje, coś na wzór naszego "prezesunia", on też wie swoje. Jeden i drugi nie widzi wirusa i co tam dla nich z tą różnicą że Łukaszenka to choć jeździ na łyżwach, a nasz "prezesunio" owszem jeździ, ale samochodem i na dodatek ma dwa koty!!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić