Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Białoruś. Aleksander Łukaszenka żąda, by dzieci wróciły do szkoły

18

Prezydent Białorusi zabrał głos na temat terminu powrotu dzieci do szkoły. Zdaniem Aleksandra Łukaszenki czas zagrożenia koronawirusem minął i uczniowie mogą bez obaw uczęszczać na zajęcia.

Białoruś. Aleksander Łukaszenka żąda, by dzieci wróciły do szkoły
(Getty Images, Mikhail Svetlov)

Aleksander Łukaszenka przedstawił swoje stanowisko w piątek 17 kwietnia. Prezydent odwiedził miasto Lida i w trakcie wizyty oświadczył, że czas ostrych infekcji wirusowych – zwłaszcza na terenach wiejskich – minął. Łukaszenka stwierdził, że uczniowie powinni wrócić do szkół.

Kiedy białoruscy uczniowie wrócą do szkoły?

Prezydent Białorusi zapowiedział, że uczniowie z obszarów wiejskich wrócą do szkół w najbliższym tygodniu. Z kolei ich koledzy i koleżanki z miast przez pewien czas będą mieli wybór: chodzić na zajęcia z rówieśnikami lub kontaktować się z nauczycielami indywidualnie.

Według początkowych planów dzieci miały zostać w domu od 30 marca do 4 kwietnia. Termin powrotu na zajęcia był dwukrotnie przesuwany ze względu na pandemię COVID-19 - informuje portal Belsat.eu.

Zobacz także: Zobacz też: Koronawirus w Korei Północnej. Kim Dzong Un boi się epidemii

Musimy dbać o ludzi także w zakresie edukacji, szkół i tak dalej. [Dzieci – przyp. red.] muszą zacząć się uczyć. Ale nie należy się spieszyć – powiedział Aleksander Łukaszenka.

Od początku podkreślał, że surowe środki bezpieczeństwa nie przyniosą pozytywnych skutków. Z tego powodu nie zdecydował się ani na wprowadzenie zakazu wychodzenia z domu, ani godziny policyjnej. Twierdził, że w przypadku Białorusi podobne działania mogłyby przynieść "więcej szkody niż pożytku".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić