Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Radosław Opas
Radosław Opas
|

Białoruś. Zginie od strzału w tył głowy. Sąd nie miał litości dla mordercy Hani

364
Podziel się

Białoruski Sąd Najwyższy podtrzymał wyrok skazujący 49-letniego Wiktora Siergiela na karę śmierci za brutalne zabójstwo 8-miesięcznego dziecka. Sędzia odrzucił także apelację matki niemowlęcia, która pomagała mężczyźnie w dokonaniu zbrodni. Kobietę skazano na 25 lat więzienia.

Białoruś. Zginie od strzału w tył głowy. Sąd nie miał litości dla mordercy Hani
(YouTube)
bELznWCt

Sąd nie zlitował się nad mordercami. Decyzję o przeprowadzeniu egzekucji na Wiktorze Siergielu ogłosił Sąd Najwyższy w Brześciu. Mężczyzna został uznany za winnego zabójstwa ośmiomiesięcznej Hanny. Tym samym sędzia odrzucił składaną przez niego wcześniej apelację.

Mężczyzna zginie od strzału w tył głowy

Podczas egzekucji zmuszonemu do uklęknięcia 49-latkowi zostaną zasłonięte oczy. Następnie w jego kierunku niczym w czasach sowieckich zostanie oddany strzał z pistoletu. Białoruś to jedyne państwo w Europie, gdzie nadal wykonywana jest kara śmierci.

Zobacz także: 23-letni konkubent matki podejrzany o morderstwo 3-latka

bELznWCv

Karę utrzymano też dla matki dziecka

W dokonaniu zbrodni na niemowlęciu brała także udział matka zamordowanego dziecka, Natalia Kolb. Kobieta również natychmiast po usłyszeniu wyroku 25 października 2019 roku złożyła pismo odwoławcze, jednak i ono tak jak w przypadku Siergiela zostało teraz odrzucone. Skazana Białorusinka ze względu na obowiązujące w kraju prawo zamiast kary śmierci spędzi 25 lat w kolonii karnej - donosi mirror.co.uk.

Dziecko zostało brutalnie zamordowane

Do tragicznych wydarzeń doszło jesienią 2018 roku w Łunińcu koło Brześcia. Podczas zakrapianego spotkania w mieszkaniu Natalii Kolb, kobieta wraz ze swoim przyjacielem Wiktorem Siergielem pobiła 8-miesięczną Hanię. Następnie przy użyciu noża kuchennego wspólnie odcięli jej głowę. Białoruskie media twierdziły wówczas, że na ciele dziecka znajdowało się kilkadziesiąt śladów.

bELznWCB

Ciało dziewczynki znalazł ojciec

Gdy mąż skazanej morderczyni, Leonid Kołb wrócił do domu, znalazł leżące na ziemi w kałuży krwi zwłoki córki. W mieszkaniu była też jego żona i znajomy rodziny, Siergiel. Podczas badania okazało się, że zarówna kobieta i mężczyzna mają we krwi ponad 1 promil alkoholu. Żadne z nich nie potrafiło wyjaśnić dlaczego zabiło małą Hanię.

bELznWCC

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bELznWCW
KOMENTARZE
(364)
Domi
2 lata temu
Popieram
Karla
2 lata temu
Stare jak świąt przysłowie nie wzięło się znikad: życie za życie, oko za oko, ząb za ząb.
Dex
2 lata temu
Bardzo dobra kara jestem za
bELznWCX
nick
2 lata temu
U nas też tak powinno być
Pieron
2 lata temu
Też bym skazał na śmierć takich ludzi. Właściwie to trudno ich tak nazwać
Ren
2 lata temu
Szkoda że w Polsce nie mamy takiej kary i takich stanowiących sędziów
Zauamany
2 lata temu
Czemu "ludzie" to robią?....
Senbako
2 lata temu
Brawo 👍🏻👍🏻👍🏻To się nazywa sprawiedliwość !!! Szacun dla sędziego 😘
Obserwator
2 lata temu
Gorzej jak to ojciec zrobil
Andzia
2 lata temu
Szkoda że u nas w Polsce nie ma kary śmierci dla takich zwyrodnialców,a matkę to powinni powiesić.....
Sandra
2 lata temu
Powinni zostać zabici w najbardziej bestialski sposób jaki jest możliwy, oboje ! Strzał w tył głowy to za szybka smierć przy tym ile te maleństwo wycierpiało !!!!!!!!! Do utylizacji wszystkich potworów !!!!!
Tamdam
2 lata temu
Brawo brawo jeszcze raz brawo. Przed samą egzekucja powinni mu do brzucha przyłożyć garnek w którego środku jest szczur a sam garnek nagrzewac... Szczur zrobił by swoje szukając drogi ucieczki...
Osa
2 lata temu
Same plusy z takiego wyroku u nas też powinni wprowadzić A nie przedszkola zrobili sobie z kryminałów
bELznWCP
Monia
2 lata temu
Nie! Nie! Nie! Strzał w głowę to zbyt lekka kara!!! Powinien on i matka tego biednego dziecka zostać skazani na smierc w meczarniach! Kazdy kto zabija niewinne dziecko powinien ponosić taka kare!!! Wielotygodniowe tortury w bolu az zdechnie!!! Nacinac i posypac sola, oblewac powoli kwasem!!! Dla takich nie ma czegos takiego jak prawa czlowieka czy litosc!!! I nie ważne czy byli pijani, niepoczytalni czy chorzy psychicznie. Kazdy kto krzywdzi druga osoba powinien miec kate adekwatna do czynu. Wiem ze to zycia dziecku nigdy nie zwroci... moze zaostrzenie kar z dodatkiem tortur choć troszkę zmniejszyloby liczbę tych bestialskich czynow!!!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić