o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Białystok. Telefon córki z zagranicy ocalił jej matkę w Polsce

47
Podziel się

Cały Białystok może być dumny z takiego stróża prawa. Dzielnicowy uratował życie starszej pani. Alarm podniosła zza granicy córka kobiety. Sytuacja wyglądała naprawdę poważnie, ale stróż prawa nie dał za wygraną. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Białystok. Telefon córki z zagranicy ocalił jej matkę w Polsce
(KMP Białystok, KMP Białystok)
bDTXZdfp

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce w Białymstoku. W czwartek 28 listopada dzielnicowy otrzymał zgłoszenie, po którym natychmiast przystąpił do akcji ratunkowej. Co dokładnie się wydarzyło?

Wszystko zaczęło się od przerażającego telefonu. 85-letnia białostocczanka zadzwoniła do córki i wyznała, że zamierza popełnić samobójstwo. Niestety, kobieta nie była w stanie osobiście pomóc matce. W tamtym momencie przebywała poza granicami Polski.

Córka starszej pani potraktowała jej słowa niezwykle poważnie. Czym prędzej skontaktowała się ze znajomą w Białymstoku. Ta natychmiast udała się do mieszkania 85-latki. Niestety, obawy koleżanki o matkę okazały się w pełni uzasadnione.

bDTXZdfr
Zobacz także: Zobacz też: 28-latek chciał skoczył. Akcja ratunkowa

Przestraszona kobieta zaczęła szukać pomocy. Zwróciła się o wsparcie do dzielnicowego. Wkrótce na miejscu pojawił się starszy sierżant Marcin Krupienik.

W mieszkaniu dało się wyczuć wyraźny zapach ulatniającego się gazu. Dodatkowo na podłodze leżały rozsypane tabletki.

bDTXZdfx

Seniorka prawdopodobnie zażyła środki w ilości, która zagrażała jej życiu. Żeby mieć pewność, że próba samobójcza się powiedzie, dodatkowo odkręciła gaz. Funkcjonariusz zaczął natychmiast działać. Najpierw zakręcił kurek, a następnie wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe.

Zanim ratownicy dotarli na miejsce, Marcin Krupienik zatroszczył się o kobietę. Udzielił starszej pani pomocy i nie spuszczał jej z oka, dopóki w mieszkaniu nie pojawił się zespół medyczny. 85-latka została odwieziona do szpitala.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i chcesz porozmawiać z psychologiem, dzwoń pod bezpłatny numer 800 70 2222 całodobowego Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie. Możesz też napisać maila lub skorzystać z czatu, a listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz TUTAJ.

bDTXZdfS
KOMENTARZE
(47)
asiula
rok temu
Niestety, coraz większa tragedia dotyka ludzi starszych.....samotność.A to jest straszna rzecz, są odstawieni na boczny tor, rodzina mało się interesuje bo człowiek starszy nie ma już takiego sprawnego rozumu i nie mają o czym z nim rozmawiać. Ale pamiętajmy, karma wraca i nas też to spotka.
Wilk
rok temu
Straszne najgorsa jest samotność
Przykro mi
rok temu
Moja rodzina mnie tez zostawila schorowana na smierc
bDTXZdfT
ika
rok temu
Taaa... cały Białystok może być dumny, że ludzie jadą za chlebem za granicę - a najczęściej są to panie w wieku przedemerytanym, które zostawiają swoich rodziców w stanie takim, jak Niemcy i Brytyjczycy, do których jadą po kasę. Bo pozostając z rodzicami umrą z głodu razem z nimi. I to jest dobra zmiana!
&*.
rok temu
Przykra sprawa,ale mnie zastanawia dlaczego starsze matki nagle żądają żeby córka zajmowała się nią nie odstępując na krok,a przecież każdy musi zapracować na swoje życie.
Najnowsze komentarze (47)
kaarl
rok temu
To żadna pomoc... przecież oni wszyscy usunęli skutki, a nie przyczynę próby samobójczej.
ina
rok temu
Prośba, do ewentualnych przyszłych samobójców. Zróbcie to w ustronnym miejscu, aby przy okazji nie skrzywdzić tych co chcą żyć.
Aga 011
rok temu
Ciekawe czy córeczka wróci teraz z zagranicy? I co będzie ważniejsze kaska czy mamunia?W Polsce też można pracować....
EU
rok temu
stary Niemiec jedzie na wakacje na Dominikane, idzie do teatru albo do restauracji, stary Polak siedzi sam w domu, klepie biede (i pacierze) oraz slucha radia maryja
mp
rok temu
Mocno przesadzacie w komentarzach. Jest mnóstwo starszych osób, które wolą siedzieć na kanapie przed telewizorem i biadolić jak im źle na tym świecie. Ile ja już razy próbowałam namówić moich teściów żeby gdzieś wyszli, czymś się zajęli... Niestety wszystko co wymyślę koliduje z ich serialami. Wszystkie prezenty typu rowerek, garnki do gotowania na parze itp. stoją w garażu nawet nie rozpakowane. Zaproszenia żeby z nami gdzieś pojechali są zbywane. Znalazłam im w pobliżu fajny klub emerytów ale nie chcą mieć z tym nic wspólnego. Co jeszcze można zrobić dla tak zgorzkniałych ludzi? Chyba tylko zostawić w spokoju niech sobie dalej nienawidzą świata i innych ludzi.
babra
rok temu
to polskie rzady doprowadzily to takiej sytuacji, ludzie nie maja za co zyc I wyjezdzaja za chlebem!!!!!!!!!!
Y
rok temu
mjA JKA
gość
rok temu
To bardzo egoistyczne - odkręcać gaz aby się zabić i jeszcze zabić lokatorów .
bDTXZdfL
Daria 18
rok temu
Szukam spokojnego, czułego, dojrzałego mężczyzny z którym przeżyje swój pierwszy raz. Mimo 18 lat zaczyna doskwierać mi już samotność. 6 Grudnia wyjeżdżam z Polski i chciałabym to zrobić z Polakiem! Zobacz mój profil i jak Cię zainteresuję to się odezwij na www.bit.ly/Daria18
Realista
rok temu
Ciekawe że po wydarzeniach w Koninie , teraz policja jest taka szlachetna . Przypadek ?
Pawel
rok temu
Nie zgadzam się z Wami. Każdy z tych ludzi sam sobie stworzył taka rzeczywistość! Dlaczego są ludzie którzy w wieku 75 lat grają w golfa ? Albo w inne gry dostosowane do wieku?? Te wszystkie komentarze potwierdzają to że sami nie macie pomysłu co będziecie robić na starość!
Wredota
rok temu
wredota, jak chce koniecznie to niech nie zabija, ale przez odkrecony gaz mogla zabic wiele nie winnych osob.
manxc v
rok temu
niech cóeczka wróci do mamy. Zostawiła matkę skazaną na samotność,nie każdy sobie z nią radzi
taki cud
rok temu
Zgłoszenie i prawidłowa reakcja
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić