aktualizacja 

"Bioniczna dziewczynka" nie śpi, nie czuje bólu

38

Gdy potrącił ją samochód wstała i tylko się otrząsnęła. 7-letnia Olivia po prostu nie czuje bólu. Nie musi też spać i nigdy się nie męczy. Jest jak mały android.

"Bioniczna dziewczynka" nie śpi, nie czuje bólu
(Shutterstock.com)

Brytyjscy lekarze nazwali Olivię Farnsworth "bioniczną dziewczynką". Jest jedyną znaną medycynie osobą, która ma jednocześnie trzy - już i tak rzadko spotykane - genetyczne anomalie chromosomu 6. Części jej kodu DNA zwyczajnie brakuje. Nie ma nawet nazwy na to, na co cierpi. Choć to sformułowanie dziwnie brzmi odnośnie kogoś, kto... nie czuje bólu - donosi metro.co.uk.

Kiedyś miała wypadek. Ktoś ją potrącił i ciągnął po ulicy kilkadziesiąt metrów, a ona słowa się nie odezwała. Krzyczałam, wszystkie dzieci wokół krzyczały. To wyglądało koszmarnie. A ona tylko się patrzyła na nas i nie rozumiała, czemu się tak przejmujemy. Miała na ciele ślad opony, ale nic nie czuła - mówi jej mama Niki.

Niki Trepak szybko spostrzegła, ze córka nie jest jak inne dzieci. Mieszkanka Huddersfield musiała częściej niż inne matki walczyć z niemowlęcą kolką u swojej pociechy. Olivii włosy urosły na głowie dopiero gdy miała 4,5 roku. Jako niemowlę spała tylko w nocy, gdy podrosła okazało się, że potrafi biegać bez snu 72 godziny. Nie czuje zmęczenia, głodu ani pragnienia. Gdy upadła i rozcięła mocno wargę, nie płakała ani chwili. Urazem twarzy musiał zająć się chirurg. Olivia nie należy, niestety, do spokojnych dzieci.

Potrafi eksplodować. Kiedyś dała mi "z czółka", biła mnie pięściami i kopała. Czasem strasznie przeklina, także przy obcych. To bywa krępujące - tłumaczy matka.

Pani Trepak zbiera pieniądze na badania genetyczne córki. Liczy, że może znajdzie się sposób, by nieco uspokoić małą. Na zdjęciu poniżej z 25 grudnia 2015 roku Olivia pozuje do zdjęcia z dziadkami i rodzeństwem.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić