o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Błagała lekarzy o badania. Odmówili, a teraz umiera na raka

73
Podziel się

Kiedy matka Laury Saull umarła na raka, dziewczyna postanowiła się przebadać. Jednak lekarze odmówili jej testów, bo uznali, że jest... za młoda.

Błagała lekarzy o badania. Odmówili, a teraz umiera na raka
(Instagram.com, lousaull)
bDUrCGKZ

Teraz 27-letnia dziewczyna sama zmaga się z nowotworem. Wcześniej jednak błagała lekarzy, aby zrobili jej badania na raka piersi. Ci jednak nie chcieli przeprowadzić testów tłumacząc to zbyt młodym wiekiem niedoszłej pacjentki. Zamiast tego przepisali jej tabletki antystresowe.

6 miesięcy później było już za późno. Dziewczyna zachorowała na raka piersi. Choroba szybko się rozwinęła. Okazało się, że Laura cierpi na raka o III stopniu złośliwości, którego zwalczenie jest ekstremalnie ciężkie.

bDUrCGLb

Dziewczyna nie chowa urazy. Jest jej jednak niezmiernie przykro, że osoby, które powinny troszczyć się o jej życie, zgotowały jej tak ciężki los.

Czuję się tak, jakby wyssano ze mnie całą energię i skazano na śmierć. Decyzją lekarzy muszę teraz stoczyć tę samą walkę, którą stoczyła wcześniej moja matka - powiedziała zrozpaczona dziewczyna w wywiadzie dla "The Sun".

bDUrCGLC
KOMENTARZE
(73)
powodzenia:)
5 lata temu
Zycze tej młodej osóbce aby wróciła do zdrowia,mogła sie cieszyc zyciem, wszystko przed nią
leos120
5 lata temu
Gdy porównamy leki, które NFZ refunduje w leczeniu chorych na szpiczaka mnogiego z tymi, które mają do dyspozycji lekarze w innych krajach, to okaże się, że jesteśmy daleko w tyle. Jak wykazują badania, na 26 państw europejskich znajdujemy się dopiero na 25 miejscu pod względem nowoczesności leczenia. a PIS dalej szuka afer i tez olewa ludzi ,bo płaci kase za sztuczne sprawy i naciaganie przestępstw
%
5 lata temu
Straszne :(
bDUrCGLD
ofiara system...
5 lata temu
Ja przez półtora roku chodziłem do mojego lekarza z prośbą o skierowanie mnie na zdięcie płuc.Przez cały czas tylko te słowa, wszystko w porządku,ani szmerów ani zgrzytów bo płuca jak dzwon.Jak powiedziałem że pójdę do innego lekarza to dostałem i co się okazało,na prawej stronie płuc guz wielkości 40 mm a na lewej stronie przerzut wielkości 6mm.Dzisiaj jestem po usunięciu dolnego prawego płata po usunięciu górnego lewego płata,chemioterapi paliatywnej.6 cyklów,trzech radioterapiach i wyroku to wszystko co mogliśmy zrobić. Nie życzę żadnemu tych bólów.Tłumaczenie lekarza ze NFZ ma do lekarzy pretensje jak dawają skierowania na badania. Gdyby prędzej był guz usunięty to nie było by przerzutów i kłopotów.Kto w tym moim przypadku był winny,osądzcie sami.
gość
5 lata temu
a Angelina J. została przebadana bo ma kasę. Nie ważne gdzie żyjesz wszędzie liczy się tylko kasa.
Najnowsze komentarze (73)
i
5 lata temu
Piszą niektórzy, że za granicą mają lepsze lekarstwa i lepszą służbę zdrowia. To jest mit. Kolega w ubiegłym roku zachorował na chorobę krwi - nie była to białaczka, ale nie pamiętam nazwy. W lutym 2016 miał mieć przeszczep - dawca z zagranicy. Niestety zmarł - w styczniu. Ale miał wiele chemii, które były dokładnie takie jak w USA - i nie piszcie jak to za granicą leczą. Wczoraj kol. opowiadała jak w Anglii w grudniu 2015r córka rodziła - dziecko 5kg - złe ułożenie - prowokacja podawana od czwartku (2tyg po przewidywanym terminie) - w sobotę rodziła - bez lekarza, bez badań tętna dziecka - próżnociąg nie pomógł - kleszcze nie pomogły dopiero położna rapy włożyła w jej ciało i wydarła dziecko. Na pytanie lekarza (przyszedł jak już rapy wpychała) dlaczego nie ma cesarki - odpowiedziała, że jest za późno. Straciła mnóstwo krwi a podano jej 400ml a mojemu koledze podawali po 2 worki co 1-2 miesiące.
Anna M.
5 lata temu
Oczywiście, że to straszne, przykre i smutne... Jeśli chodzi jednak o to czy w Polsce jest tak beznadziejnie w porównaniu z innymi państwami to trzeba też wiedzieć, że w Belgii, w której obecnie mieszkam i owszem jest rozwinięta opieka i wysoka specjalizacja w dziedzinie raka, ale nikt nie mówi o tym, że bez pieniążków żaden lekarz nikogo tu nie przyjmie.. mimo, że się płaci ubezpieczenie a najlepiej jeszcze dodatkowe, żeby było na leczenie szpitalne i dodatkowe na leczenie u dentystów... Ubezpieczyciel zwraca ubezpieczonemu część poniesionych kosztów leczenia, ale nigdy nie zwraca całej kwoty a jeśli jesteś nawet tylko przeziębiona/y, idąc do lekarza musisz mieć pieniądze, bo Cię nie przyjmie; płaci się od razu i dopiero później część zwraca ubezpieczyciel, więc nie jest tak różowo jak się to w Polsce wydaje
cobi
5 lata temu
czy portal o2.pl naprawde musi takie bzdury wypisywac ???? co za dzieciaki tam pracuja ???? Znacie chociaz podstawowy jez. angielskiego, podstawowe zwroty ???? no ... rece opadaja :((
justa
5 lata temu
u nas jest tak samo,lekarze lekceważą pacjenta i nie dają badań :( niestety
no
5 lata temu
z tego co wiem to chorobe mozna czasem sobie naprawde wmowic
shrek
5 lata temu
Szkoda jej widać że chce żyć,oddałbym za nią swoje bo jak i tak tylko tlen zabieram.
lol
5 lata temu
pozwie lakarza, zbije fortune i sie wyleczy w jakies fajowej klinice za duza kase, albo pojdzie do jakiejs stacji TV i sprzeda prawa do filmowania ostatnich dni zycia i tez zarobi kase, tyle ze dla kogos z rodziny, albo przeznaczy na jakas fundacje...
samolub
5 lata temu
Chcesz SIĘ przebadać, bo masz taka zachcianke? Zrób to, ale zapłać za badania też SAM. Ja jako członek społeczeństwa płacący na NFZ, a nie korzystający z niego nie zamierzam płacić za TWOJĄ zachcianki. Jeśli te "samowolne" badania uchwycą początek choroby, którą da się jeszcze wyleczyć, to i tak Ci sie to oplaci.
bDUrCGLv
gerda
5 lata temu
Jak bym słyszała o naszych lekarzach..
x
5 lata temu
Niech ich poda do sądu, dostanie kasę na leczenie. O ile zdąży.
niechichszlag...
5 lata temu
1 wprowadzić darmowe badania laboratoryjne 2 pacjęci wybierają lekarza i płacą mu do ręki,dostają natychmiast zwrot pieniedzy od NFZ 3 Pracują lekarze którzy potrafią leczyć reszta niech wyjedzie za granicę i nie wraca
cymbał
5 lata temu
Takiego lekarza do więzienia.
aldona
5 lata temu
teraz by było przy Kaczorku inaczej, ON taki miłosierny
Michał...
5 lata temu
Czytam te wasze komentarze i coś mi tu nie gra. Od lat mieszkam w USA. Płacę ubezpieczenie medyczne. Ponieważ od 40 lat palę (dużo, ok), co roku robię pełne badanie krwi plus RTG płuc. Ubezpieczalnia to pokrywa w 100%, bo wolą zapłacić za profilaktykę, niż późniejsze leczenie. Czy nie może być tak samo w Europie? PS. Składka ubezpieczeniowa, to mniej więcej 5% mojej wypłaty brutto. Czy to dużo? W Kanadzie płacą w podatkach więcej za medical i też nie jest różowo tak samo, jak w Europie. W USA lekarz rodzinny wypisuje skierowanie na badanie, które JA sobie życzę. Płacę - wymagam. Koniec. Kropka.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić