#blogdnia: Interpunkcji mówimy stanowcze... nie

Lubicie czytać ciekawe i nieszablonowe teksty o kulturze? Polecamy bloga Zwierz Popkulturalny.

FIlm
FIlm (Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY)

Autorem bloga jest Kasia Czajka. Na stronie internetowej możemy przeczytać dużo informacji o redaktorce: "Jestem raczej spokojna, pisząca doktorat, pracująca, publikująca w pierwszej osobie. Druga osoba to Zwierz popkulturalny szalona istota, która zarywa noce by oglądać seriale, kolekcjonuje zbędne informacje o popkulturze i niekiedy sprawia wrażenie, że widziała wszystko. Blog jest niemal całkowicie emanacją tej szalonej istoty. Ja mam tam niewiele do powiedzenia. A poza tym pisząc w trzeciej osobie pisze się zdecydowanie łatwiej."

Zwierz to bardzo ciekawy pseudonim. Inspiracją do nazwy bloga był Arystoteles: "powiedział, że człowiek to zwierzę polityczne. Zwierz spojrzał na siebie i jako, że polityka nigdy go nie pociągała postanowił skorygować nieco założenie wielkiego filozofa i nazwać siebie samym zwierzem popkulturalnym. Potem zaś znalazł sobie miejsce w sieci i zaczął się zwierzać."

Co możecie znaleźć na stronie zwierzpopkulturalny.pl? "W założeniu na blogu są wyłącznie wpisy poświęcone filmom, serialom, komiksom itp. Ale czasem zwierzowi zdarza się wrzucić wpis o tematyce zupełnie odmiennej – zaskakująco często pojawia się na blogu opera lub filharmonia do których to przybytków chętnie zaglądam. Z rzadka recenzuję książkę. Nie dlatego, że nie czytam, ale dlatego, że blogów o książkach jest w sieci całe mnóstwo. Natomiast zawsze kiedy zwierz wyjeżdża na dłużej pojawiają się pisane w pierwszej osobie wpisy z podróży, które są dziennikiem wypraw zwierza" - czytamy na blogu.

Czajka nie używa interpunkcji na blogu, bo ma... dysortografię. "Zdiagnozowaną w drugiej klasie podstawówki. Zwierz poprawia wszystkie błędy, które widzi WORD, te których nie widzi ten program pozostają w tekście. Stąd też wynika brak interpunkcji. Zwierz bardzo boleje nad swoja dysortografią, ale po kilkunastu latach reedukacji chyba osiągnął najwyższy dostępny mu poziom poprawnej pisowni. Zwierz przejmowałby się odrobinę bardziej, ale nauczył się że naprawdę ważne, ważne rzeczy zawsze sprawdza jakiś redaktor. Niestety zwierz nie może mieć redaktora na blogu. Jeśli chcecie wiedzieć coś więcej zajrzyjcie na stronę Gdzie są Przecinki" - kwituje.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić