o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

#blogdnia Jak zwiedzić cały świat za grosze

Podziel się

Autor bloga nie wyobraża sobie życia bez podróżowania po świecie. Wkłada w to sporo czasu i energii, przy okazji udowadniając, że można tego dokonać niewielkim nakładem finansowym.

#blogdnia Jak zwiedzić cały świat za grosze
(Facebook.com)
bDKdbXWt

Blog "Kołem Się Toczy" prowadzi młody, pomysłowy i energiczny Karol Werner. 26-latek podróżuje po świecie i stara się planować swoje eskapady tak, aby nie nadszarpnąć budżetu. Autor przekonuje, że wystarczy rower, plecak i bilety tanich linii lotniczych, aby być blisko natury, kultury i ludzi ją tworzącej.

Na blogu Karol podejmuje walkę ze stereotypami. Autor nie lubi zaszufladkowania i kategoryzacji. Ludzie, którzy często bez namysłu oceniają świat w kategoriach "lepszy" i "gorszy", powinni - zdaniem blogera - zacząć interesować się otoczeniem i docenić znaczenie słowa "inny". Karol nie poprzestaje na deklaracjach i pokazuje, przykładowo, jaki jest prawdziwy Irańczyk, oraz uświadamia czytelnikom, jak przyjaznym narodem są Rosjanie.

Nie uważam się za jakiegoś eksperta w dziedzinie antropologii czy też kulturoznawstwa, ale pewnie zgodzicie się ze mną, że świat jest nam obcy, a opinia o nim wręcz naszpikowana stereotypami. Muzułmanin to terrorysta, Rumun to złodziej, Rosjanin to alkoholik, a Żyd to skąpy cwaniak. Jednym słowem tragedia - pisze Werner.

bDKdbXWv

Blog wypełniony jest relacjami z podróży i informacjami o poszczególnych krajach. Eskapady podzielone są na odbyte autostopem i przemierzane na rowerze. W tym miejscu warto zaznaczyć, że wbrew nazwie sugerującej pojawianie się treści związanych z jednośladem, dwa kółka są dla Karola jedynie sposobem podróżowania, a nie celem samym w sobie. Stąd na blogu nie znajdziemy wielu informacji o samym rowerze.

Karol Werner doskonale wie, jak tanio podróżować po świecie. Na "Kołem się toczy" poznamy zatem "10 sposobów, dzięki którym oszczędza pieniądze na podróże", dowiemy się "jak szukać darmowego noclegu w podróży" i "jak uczynić tanie loty jeszcze tańszymi i wygodniejszymi". Warto się tego wszystkiego dowiedzieć, ponieważ nie są to porady byle kogo: ostatecznie autor przejechał wzdłuż i wszerz cały Kirgistan i Tadżykistan.

bDKdbXWW
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić