#blogdnia: Muzyka do... poczytania

Nie papier nutowy, a recenzje, wywiady i zapowiedzi. Tworzony od 2005 roku, blog muzyczny AxunArts wyrobił sobie w polskiej sieci stabilną markę.

#blogdnia: Muzyka do... poczytania
(axunarts.wordpress.com)

AxunArts: Opiniotwórczo o muzyce - tak nazywa się blogowy projekt Mateusza "Axuna" Kołodzieja. Tarnowianin z urodzenia i zamieszkania nazywa siebie "miłośnikiem muzyki dobrej bez dzielenia jej na gatunki". Z wykształcenia jest polonistą, a spod jego ręki wyszła książka "Utwór muzyczny jako środek dydaktyczny na lekcji języka polskiego". O swoim blogu mówi, że to "jednoosobowy okręt mający na swoim koncie kilkanaście patronatów nad koncertami i imprezami muzycznymi na terenie całej Polski". Niemniej, oddaje honor 20 osobom, które przez ostatnią dekadę przewiłały się "na łamach" AxunArts.

* Co można znaleźć na blogu?* Jego mottem jest cytat z wiersza Tadeusza Różewicza "Zła muzyka” (producenci złej muzyki winni być kastrowani / pozbawieni uszu / będą śpiewali cienko w piekle). Jest więc dział "Posłuchaj" z fragmentami piosenek, promocyjne single jak i całe, udostępnione za darmo albumy. Autor chwali się, że patronackie logo jego bloga widnieje na wielu wydawnictwach, zarówno tych na krążkach jak tych tylko cyfrowych.

Pozostałe działy są dosyć oczywiste. Mamy więc "Recenzje" nowych płyt, "Wywiady" uzupełniane co kilka tygodni, zapowiedzi koncertów oraz relacje z tych, które już się odbyły. Jak na profesjonalny blog przystało, nie mogło zabraknąć działu z konkursami.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić