#blogdnia Odkrywanie tajemnic ukrytych na zdjęciach dawnej Warszawy

Autorzy blogu "Warszawska identyfikacja" weryfikują miejsca uwiecznione na starych i zapomnianych zdjęciach Warszawy.

#blogdnia Odkrywanie tajemnic ukrytych na zdjęciach dawnej Warszawy
(Wikipedia.pl)

Autor bloga przyznaje, że kilka lat temu nie miał zielonego pojęcia na temat historii rodzinnego miasta. Z rozdziawioną buzią przyglądał się specjalistom od warszawskich zdjęć, którzy w profesjonalny sposób potrafią lokalizować miejsca z fotografii. Temat wciągnął go na całego. Początki były ciężkie, ale z czasem zauważył, że identyfikowanie miejsc zaczyna przychodzić mu coraz łatwiej.

Razem zawsze łatwiej. Piotr do współpracy zaprosił swoich kolegów. Kuba, Darek, Fryderyk i Michał – to wytrawni specjaliści od ikonografii warszawskiej. Zespołowi zależy, aby w jednym miejscu zebrać zdjęcia stolicy, często rozproszone w różnych miejscach po sieci. Oraz samodzielnie je zidentyfikować.

Ten blog to nie tylko hobby, ale także misja. Można na nim podziwiać fotografie min. ruin budynków, którym przywracana jest tożsamość. Anonimowa „kupa gruzów” staje się konkretnym dokumentem tragicznej historii stolicy. Zidentyfikowany budynek nie jest już jednym z wielu zniszczonych obiektów, ale miejscem o konkretnym adresie, który miał historię, swoich mieszkańców, właścicieli itd.

Autor bloga i jego ekipa starają się być rzetelni.

Staramy się podawać (w miarę możliwości i wiedzy) autorów zdjęć i źródła, skąd zostały zaczerpnięte - zapewnia.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić