#blogdnia Ta samotna matka robi coś niewiarygodnego

Podziel się:

Dzieci nie są przeszkodą w podróżowaniu. Widok rodziców z maluchami w drodze nikogo nie dziwi. Ale odkrywanie lądów ze swoją pociechą, będąc samotną mamą - to jest coś.

Kobieta z plecakiem, w drodze
Kobieta z plecakiem, w drodze (Pixabay.com)

Blog Somos dos to podróżnicza historia mamy z dzieckiem. Dziennik bardzo odważnej kobiety, która odkrywa Amerykę Południową ze swoją 3-letnią córeczką Gają. Asia wychowuje ją sama.

Wraz z Maluchem podróżujemy niespiesznie, pracując po drodze oraz docierając do zachwycajacych miejsc, także zupełnie nieturystycznych. Gdzie nam sie podoba – zostajemy na chwile, zaprzyjaźniamy się z ludźmi, stając się częścią miejscowego życia, a potem ruszamy dalej, często ze smutkiem w sercu, przeczuwając że naszych dobrodziejów i przyjaciół nie ujrzymy już w życiu nigdy. Dysponując budżetem rzędu 12 USD dziennie, podróżujemy najtańszymi środkami transportu, korzystamy z autostopu czy Couchsurfingu, przeżywajac przygody i emocje, dla których warto było zanurzyć się w przestrzeń leżącą daleko poza strefą komfortu... - pisze autorka na blogu.

Tutaj możemy obserwować również, jak Asia uczy się być mamą. Jest nią każdej chwili dnia i nocy - bez odpoczynku. W odległym kraju, bez pomocy bliskich. To inspiracja, wsparcie dla ludzi, którzy muszą iść przez życie bez partnera. Determinacja podróżniczki daje siłę i dowód na to, że marzenia się spełniają.

Ta droga ma także wymiar wertykalny. To podróż w głąb siebie, na spotkanie swoich leków, ograniczeń, melancholii i kipiących jak gejzer radości. To wielokrotne próby cierpliwości, odwagi i rozsądku. To ciągle lekcje proszenia, otrzymywania i dawania. To także nieustająca improwizacja i praktyka wdzięczności – za ludzkie dobro, za błekitne niebo. To nieustanna akceptacja tego co przychodzi oraz trudne lekcje zaufania – do siebie, do swojego dziecka, do ludzi i do świata. I odkrywanie tego, że życie jest tu i teraz - dodaje autorka.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić