aktualizacja 

Bohater skandalu seksualnego w polskim Kościele wychodzi z cienia

66
Podziel się:

Prawdopodobnie mszę świętą na 1050. rocznicę chrztu Polski będzie koncelebrować arcybiskup Juliusz Paetz.

Bohater skandalu seksualnego w polskim Kościele wychodzi z cienia
(PAP/Bogdan Borowiak)

*Pierwsze pogłoski na ten temat pojawiły się we wpisie Moniki Olejnik na Facebooku. *Dziennikarka kilka dni temu napisała, że:

W przyszłym tygodniu posiedzenie Zgromadzenia Narodowego z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski. Podobno na mszy będzie obecny znany z kuszenia kleryków abp Juliusz Paetz. Niewykluczone, że będzie koncelebrował mszę.

Serwis epoznan.pl postanowił to sprawdzić. Zwrócił się do Archidiecezji Poznańskiej z pytaniem, kto będzie koncelebrować mszę. Do tej pory nie otrzymał odpowiedzi.

*Abp Juliusz Paetz był oskarżony przez kleryków o molestowanie w 2002 roku. *Duchowny nie przyznał się do winy, a do prokuratury nie wpłynęło oficjalne zawiadomienie. Jednak Paetz zrezygnował ze stanowiska metropolity poznańskiego. W 2010 zakaz posługi został cofnięty.

*Msza z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski odbędzie się 14 kwietnia w katedrze poznańskiej. *Wiadomo, że przewodzić jej będzie legat papieski kardynał Pietro Parolin. W nabożeństwie wezmą udział przedstawiciele episkopatów Polski i Europy, prezydent Andrzej Duda i parlamentarzyści.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić