Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Daniel Bochen
|

Brexit: kolejna szansa na przełamanie impasu ws. wyjścia w Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej

11
Podziel się:

Brexit ciągle wzbudza wiele kontrowersji. W czwartek w Brukseli obędzie się spotkanie przewodniczącego Komisji Europejskiej z premier Wielkiej Brytanii. Kolejna rozmowa ma pomóc w przełamaniu impasu w rozmowach ws. brexitu.

Brexit: kolejna szansa na przełamanie impasu ws. wyjścia w Wielkiej Brytanii z UE. Na zdjęciu premier Wielkiej Brytanii Theresa May (L) i przewodniczący KE Jean-Claude Juncker (P)
Brexit: kolejna szansa na przełamanie impasu ws. wyjścia w Wielkiej Brytanii z UE. Na zdjęciu premier Wielkiej Brytanii Theresa May (L) i przewodniczący KE Jean-Claude Juncker (P) (East News)

Brexit: negocjacje w martwym punkcie

Rozmowy w sprawie brexitu utknęły w martwym punkcie, gdy 15 stycznia Izba Gmin odrzuciła umowę wynegocjowaną przez premier Theresę May z Unią Europejską. Głównym powodem takiej decyzji był sprzeciw wobec tzw. backstopu. Mechanizm ten poprzez czasowe pozostanie Zjednoczonego Królestwa w unii celnej z UE, ma przeciwdziałać powrotowi granicy między Irlandią a Irlandią Północną.

Izba Gmin tym samym upoważniła premier May do renegocjacji porozumienia ws. brexitu. Na to z kolei nie chcą się zgodzić przedstawiciele 27 krajów Wspólnoty oraz unijnych instytucji.

W czwartek w Brukseli obędzie się spotkanie przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claudea Junckera z premier Wielkiej Brytanii. Będzie to kolejna szansa na przełamanie impasu ws. brexitu.

Brexit. Jednym z problemów negocjacyjnych – "sceptycyzm" Unii Europejskiej

W oficjalnym komunikacie brytyjski rząd przyznał, że Unia Europejska otwarcie wyraża sceptycyzm, co do podejmowanych przez Londyn prób znalezienia mechanizmu zastępującego tzw. irlandzki bezpiecznik. Tymczasem w obu głównych partiach narastają podziały, a media piszą o możliwych rezygnacjach z członkostwa w partii – podaje IAR.

Do rozłamu doszło już w brytyjskiej Partii Pracy. Siedmioro posłów odeszło z ugrupowania w proteście przeciwko polityce lidera Jeremy'ego Corbyna. Oskarżono go między innymi o "zdradę" w sprawie brexitu. Jeremy Corbyn konsekwentnie unika poparcia dla idei drugiego referendum, popularnej wśród wielu polityków stronnictwa.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(11)
m_czester
4 lata temu
Jakie drugie referendum? Przecież to kpiny. Referendum było wiążące , to pogwałcenie konstytucji .
bella
4 lata temu
Niemcy chcą siw na siłę pozbyć Anglii bo ta jednak trzymała postronek i nie pozwoliłaby na odradzanie się III, przepraszam IV Rzeszy zgodnie z planem Bismarcka. Dwie wojny światowe ukróciły te niemieckie knucia, teraz zwęszyli swoją trzecią szansę. Widać, że ma to być znowu Ein Volk, Ein Reich, Ein... Dobrze, że tam są jeszcze Amerykanie, więc jest nadzieja!
axel
4 lata temu
No cóż, drugie referendum rzeczywiście rozwiałoby wszelkie wątpliwości co do "brexitu". I wydaje się, że jednak Wielka Brytania zostałaby w Unii, ale już na innych warunkach. Np. różne junkersy i timerdupki nie miałyby żadnego prawa wtrącania się. Polska mogłaby pójść tą samą ścieżką...
wania
4 lata temu
A kiedy u nas brexsit i niepodległość.
kibic
4 lata temu
ten na zdjeciu przyjdzie albo go przyprowadza nawalenogo jak kopaczke hahaha i ha
Look
4 lata temu
Nie wierzę PiSowi --> youtube.com/watch?v=yZRQWUMd_zc
tyle
4 lata temu
Teraz każda ze stron nie chce za dużo stracić.Takie przeciąganie liny.
hmn
4 lata temu
Ciągnie się,bo jak zatwierdzali przepisy UE to nie uwzględnili takiego przypadku.
gej land smar...
4 lata temu
Biedroń i Rabiej na podwójnej randce w teatrze
r57
4 lata temu
grzegorz braun na prezydenta
dfg
4 lata temu
Grzegorz Braun wkurzony o Izraelu i żydowskich roszczeniach patrz yt
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić