Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Brudne powietrze groźniejsze, niż sądziliśmy. Odkryli zmiany w mózgu

23
Podziel się

Najnowsze badania wykazały, że drobne cząsteczki zanieczyszczeń mogą dostać się do mózgu. Podejrzewane o toksyczność cząstki tlenku żelaza mogą być odpowiedzialne za rozwój takich chorób jak Alzheimer. Naukowcy nazwali to odkrycie "wstrząsającym".

Brudne powietrze groźniejsze, niż sądziliśmy. Odkryli zmiany w mózgu
(Domena publiczna)
bEUliYmt

Badania wpływu zanieczyszczeń powietrza skupiały się do tej pory na płucach i sercu. Okazuje się jednak, że uwaga naukowców powinna zwrócić się również w stronę mózgu. Badania przeprowadzone na angielskim Lancaster University wykazały, że w tkance mózgowej osiadają miliardy cząsteczek związku znanego jako magnetyt. Podnosi to całą masę pytań na temat zdrowotnych konsekwencji zanieczyszczenia.

To szokujące. Badając tkankę mózgową, widzieliśmy cząsteczki w komórkach. Kiedy wydobyliśmy je za pomocą magnesu, okazało się, że są ich miliony w jednym gramie tkanki. To miliony okazji, żeby dokonać uszkodzeń - stwierdziła prof. Barbara Maher, prowadząca badania, cytowana przez BBC.

Konsekwencje tego odkrycia mogą być poważne. Według prof. Davida Allsopa, specjalisty od Alzheimera i innych chorób zwyrodnieniowych układu nerwowego, cząsteczki znalezione w mózgu mogą być istotnym czynnikiem w procesie rozwoju tych schorzeń. Badania będą kontynuowane.

bEUliYmv

Autor: Bartosz Nowak

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEUliYmW
KOMENTARZE
(23)
nichtik
5 lata temu
I dlatego co rano jem 5g kurkumy, ( zawierającej kurkuminę, która zamienia nasze komórki w superkomórki ) - istne zdrowotne tornado f5 - pocleam każdemu
Nick
5 lata temu
A kiedy wreszcie naukowcy odkryją, że nie wolno jeść toksycznych produktów tylko ekologiczne i kiedy zostanie zabronione stosowanie chemii i hormonów w żywności.
Azot
5 lata temu
Poczytajcie sobie o "chemtrails". Wpiszcie w google.
bEUliYmX
Tadeusz
5 lata temu
Taki jeden -Gość- pisze "zginie parę milionów no to co". Niby uczeni a gamonie, historia podpowiada co i jak się działo na świecie z krajami i ludźmi, więc chwycą jak kiedyś za żelazo i do boju, może i za kije też !!! Nie ma innej alternatywy na to wszystko co się dzieje. Wszystkiego jest już za dużo na świecie łącznie z ludźmi. Nigdy w dziejach ziemi czegoś takiego nie było bo w porę przerzedzano stan, nawet z dużą dozą zadowolenia !!!
Doktor
5 lata temu
Na to wszystko jest lekarstwo: płukanie żołądka i potrójna lewatywa.
Mx4
5 lata temu
powiem krótko......... pieprzenie
16+
5 lata temu
marihuana
ja
5 lata temu
no może i jest tylko czy na pewno taki szkodliwy a inne związki to nie .ja myśle że to trochę to my wszystkiego w swoim organizmie mamy i jesteśmy częścią kosmosu i skoro chęmia to nasz organizm to tak bardzo nie powinno nam przeszkadzać,a choroby powstają na skutek zatruć i zniszczeń komórek.
CIk
5 lata temu
Wg. naukowców Chińczycy musieli by mieć co drugi alzheimera!
xsxxsd
5 lata temu
Za 20 lat naukowcy "odkryją" że marihuana i wrotycz mają o wiele lepsze właściwości lecznicze niż tabletki produkowane przez koncerny chemiczne... oh wait... nie odkryją... koncerny zablokują te informacje.
dobromir p
5 lata temu
ruda żelaza i to najlepsza w mózgu- a może to naturalny kompas- zawsze wskazuje północ ( żeby nie zabłądzić), a nadaje się też na ferromagnetyk- to może i pomaga w telepatii :)))))))). a oni zaraz alzheimer! :))))))))))
fff
5 lata temu
man tylko nadzieję że nie doczekam starości.
Gość
5 lata temu
Syria zażewiem III wojny światowej ? — Chiny przyłanczaja sie do wojny w Syrii – To zaczyna wyglądać tak, jakby w tej Syrii było coś do wydobycia czy do nagrabienia. Najpierw usa, potem rosja, teraz chiny. Wątpię, żeby zwłaszcza chiny pchały się tam jedynie po to, żeby szkolić żołnierzy czy „pokonać ISIS”. Musi być jakiś inny powód dla którego największe światowe potęgi militarne z takim zaangażowaniem się do tej Syrii pchają. Morze Śródziemne kto panuje na morza panuje nad najtańszym transportem Azja – Europa z tych ze chyba chodzi o kontrole nad złożami ropy – Na morzu w pobliżu Syrii odkryto największe złoża ropy.Pokoj w Syrii oznaczałby wejście na rynek nowej potęgi i przewrót Na rynku petrodolarow.Na to nie chciało pozwolić USA ani Arabia Saudyjska,stworzyli Isis . Wyglada ze …tu jest rozgrywka między TRÓJCĄ….kto ew.kogo i w jaki sposób….nie bierzesz w tym udziału -nie liczysz się….wszyscy się na siebie czają…badają się nawzajem ..,a to że kilka milionów zginie na świecie ???to
bEUliYmP
yyyyyy
5 lata temu
nowe odkrycie nowy podatek
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić