aktualizacja 

Brytyjczycy boją się polskich gangsterów

67

Zdaniem Brytyjczyków polska policja jest coraz bardziej bezradna w poszukiwaniu przestępców, którzy uciekli za granicę. Podejrzewają, że w ich kraju znajduje się nawet 3 tys. polskich zbiegów. Powyższe zdjęcie przedstawia sześciu z nich.

Brytyjczycy boją się polskich gangsterów
(Prokuratura)

Morderstwa, handel narkotykami i porwania. To najczęstsze typy przestępstw popełniane przez Polaków, uciekających na Wyspy Brytyjskie. Jak twierdzą przedstawiciele tamtejszej policji, poszukiwani prowadzą normalne życie wśród innych polskich obywateli. Niektórzy z nich mogą nawet otrzymywać pomoc socjalną od państwa.

Niektórzy ukrywają się inni wręcz przeciwnie. Według Grzegorza Prusaka z Komendy Stołecznej Policji Polacy ukrywający się w Wielkiej Brytanii przed polskim wymiarem sprawiedliwości również tam popełniają przestępstwa. Podejrzewa się, że na terenie Wysp Polacy mogli utworzyć nawet 400 gangów, zrzeszających nawet do 2 tys. osób.

Brytyjczyków niepokoją policyjne statystyki. Według "The Sun" od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej i otwarcia brytyjskich granic, Polacy są podejrzani lub odpowiedzialni łącznie za 84 morderstwa, 129 gwałtów, 866 napadów na tle seksualnym, 480 napadów, 2094 włamania i ponad 7,5 tys. bójek i innych drobniejszych przestępstw.

Wyspiarze winą obarczają swoich polityków i Unię Europejską. Uważają, że kontrole graniczne są zbyt mało szczegółowe i to głównie z tego powodu do Wielkiej Brytanii mogło trafić nawet do 3 tys. polskich przestępców.

Żaden z nich nie pozostanie bezkarny. Tylko w 2015 r. deportowano do Polski 534 kryminalistów. Jak twierdzą Brytyjczycy, każdego miesiąca do z lotniska w Kent do Warszawy odlatują dwa transportowce, przewożące polskich przestępców.

Lista 10 najniebezpiecnzych Polaków wg. Brytyjczyków:

Janusz G. - podejrzewany o prowadzenie grupy zajmujaccej się prowaniami,
Sebastian B. - odpowiedzialny za wielomilionowe oszustwa internetowe,
Grzegorz W. - handlarz narkotyków skazany w Polsce na 2 lata więzienia,
Daniel J. - odpowiedzialny za serię napadów z bronią,
Janusz F. - podejrzany o udział w morderstwie,
Dariusz H. - podejrzewany o zasztyletowanie bezbronnej kobiety,
Krzysztof R. - podejrzany o udział w morderstwie,
Dariusz G. - poszukiwany za gwałt na niepełnoletniej dziewczynie,
Krystian T. - podejrzany o udział w morderstwie,
Wojciech L. - podejrzany o udział w morderstwie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić