REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski11.02.19 (10:52)

Brytyjczycy wysyłają Queen Elizabeth na Pacyfik

Minister obrony Wielkiej Brytanii ma lada moment ogłosić nową misję flagowego okrętu Royal Navy. Brytyjczycy nie zamierzają przyglądać się z boku sytuacji na Pacyfiku.
Wikimedia Commons CC0

Brytyjczycy chcą mocno zaakcentować swoją obecność na Pacyfiku. Wyślą na ocean lotniskowiec Queen Elizabeth. "The Independent" opublikował przecieki z tekstu wystąpienia ministra obrony Gavina Williamsona, który ma zapowiedzieć misję okrętu.

Być może Wielka Brytania będzie musiała interweniować w przyszłości, aby stawić czoła agresji takich krajów jak Rosja i Chiny, które lekceważą prawo międzynarodowe i odbudowują potęgę swoich sił zbrojnych - ma powiedzieć Williamson podczas wystąpienia w Royal United Services Institute.

REKLAMA

Minister podkreśla, że nadszedł czas na używanie twardych nacisków. W odróżnieniu od "miękkiej siły", którą starano się wpływać na Rosję i Chiny. Williamson nie odrzuca sposobów dyplomatycznych, jednak zastrzega, iż równolegle należy demonstrować gotowość do radykalniejszych działań.

Musimy być gotowi pokazać wysoką cenę agresywnego zachowania, musimy być gotowi wzmocnić naszą odporność - twierdzi szef resortu obrony.

Według Williamsona Brytyjczycy muszą na nowo zdefiniować swoją rolę. Brexit jest - jego zdaniem - najpoważniejszą okazją do tego od 50 lat.

Możemy budować nowe sojusze, na nowo rozpalać stare i, co najważniejsze, dać jasno do zrozumienia, że jesteśmy krajem, który będzie działał w razie potrzeby, i narodem, do którego ludzie mogą się zwrócić, kiedy świat potrzebuje przywództwa - uważa brytyjski minister obrony.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij