Budynek "zbyt elegancki" dla uchodźców. Mieszkańcy miasteczka protestują

44

Mieszkańcy fińskiej gminy Kauniainen sprzeciwiają się umieszczeniu w ich sąsiedztwie uchodźców z Afganistanu. Uważają, że przybysze mogliby ocenić poziom życia przeciętnych Finów jako wyższy, niż jest w rzeczywistości.

Budynek "zbyt elegancki" dla uchodźców. Mieszkańcy miasteczka protestują
(Wikimedia Commons CC0)

Ich zdaniem nastoletni uchodźcy powinni trafić do innej miejscowości. Jak informuje fiński portal Yle, mieszkańcy Kauniainen złożyli już w tej sprawie petycję do lokalnych władz. Chcą w ten sposób zapobiec wynajęciu budynku organizacji charytatywnej, która zajmuje się pomocą dla nieletnich imigrantów.

Finowie z Kauniainen uważają, że stworzenie tego typu ośrodka wpłynie na bezpieczeństwo w okolicy. Jako argument przeciwko sprowadzeniu uchodźcow do ich gminy podali również przekonanie, że na jej terenie istnieją małe szanse na ich integrację ze społeczeństwem. Budynek, w którym mieliby zamieszkać przybysze z Afganistanu, oceniono jako "zbyt elegancki".

Kauniainen to gmina ciesząca się wyjątkowym bogactwem. Słynie z najniższych w całej Finlandii podatków oraz niezwykle wysokiego standardu nieruchomości. Jej mieszkańcy podkreślają, że dalsze próby stworzenia ośrodka dla uchodźców mogą zakończyć się sprawą w sądzie administracyjnym.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić