Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Budynek "zbyt elegancki" dla uchodźców. Mieszkańcy miasteczka protestują

38
Podziel się:

Mieszkańcy fińskiej gminy Kauniainen sprzeciwiają się umieszczeniu w ich sąsiedztwie uchodźców z Afganistanu. Uważają, że przybysze mogliby ocenić poziom życia przeciętnych Finów jako wyższy, niż jest w rzeczywistości.

Budynek "zbyt elegancki" dla uchodźców. Mieszkańcy miasteczka protestują
(Wikimedia Commons CC0)

Ich zdaniem nastoletni uchodźcy powinni trafić do innej miejscowości. Jak informuje fiński portal Yle, mieszkańcy Kauniainen złożyli już w tej sprawie petycję do lokalnych władz. Chcą w ten sposób zapobiec wynajęciu budynku organizacji charytatywnej, która zajmuje się pomocą dla nieletnich imigrantów.

Finowie z Kauniainen uważają, że stworzenie tego typu ośrodka wpłynie na bezpieczeństwo w okolicy. Jako argument przeciwko sprowadzeniu uchodźcow do ich gminy podali również przekonanie, że na jej terenie istnieją małe szanse na ich integrację ze społeczeństwem. Budynek, w którym mieliby zamieszkać przybysze z Afganistanu, oceniono jako "zbyt elegancki".

Kauniainen to gmina ciesząca się wyjątkowym bogactwem. Słynie z najniższych w całej Finlandii podatków oraz niezwykle wysokiego standardu nieruchomości. Jej mieszkańcy podkreślają, że dalsze próby stworzenia ośrodka dla uchodźców mogą zakończyć się sprawą w sądzie administracyjnym.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(38)
Patriota.
6 lat temu
Ale pyskowka,hahaha ! Wszyscy pizza a nikt nic nie robi. Rzady I politycy kupieni przez dzichad,policja nie ma prawa ich tknac,jesli cos to okazuje sie,ze adwokat to tez muzulmanin........,itd,itp. Plujecie na Rosje a nie macie racji ! Dogadajmy sie z Wolodia Putinem aby wydzielil wszystkim uchodzcom miejsca na Syberii. Nikt ich nie zauwazy a problem z glowy. Domy dostali-dostali. Ziemie do uprawy dostali-dostali. Woda w rzece jest-jest.I niech pracuja I utrzymuja sie z tego jak przykladnym muzulmanom przystalo. Tylko gdzies w krzakach trzeba postawic maxima na wypadek,gdyby ktos z nich okazal niezadowolenie.
xxx
6 lat temu
Oni są ludźmi z innej kultury i nigdy się nie zgodzą z naszymi obyczajami.
Prawdziwy
6 lat temu
"Dla mnie jedynym i niepowtarzalnym jest i był Donald Duck z bajek Disneya !" - i to jest jedyny i tego się trzymajmy
Gośc
6 lat temu
Swiat zwariował , uchodźcy gdzie nie pojadą robią co chcą , gwałcą , kradną itp. a tu proszę taka zapłata , super. dajcie im jeszcze ekskluzywne auta i wiecej kasy niech dalej robią co chcą .CHORE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ja
6 lat temu
To ci nastoletni chłopcy, koło trzydziestki?
zirytowany
6 lat temu
I gdzie ten budynek bo nie widzę, zdjęcie jak zwykle zasłaniają napisy na czarnym tle żenada, zróbcie coś z tym w końcu
gg
6 lat temu
Dać im ziemianki i po kłopocie.
LePen
6 lat temu
szafoty stawiac na placach i takich jak merkel,kopacz, hollande ........... itd, itp! skracac o te koszerne czerepy!
nacjonalistka
6 lat temu
Kochani uchodzcy Wilkommen w Aus....! Arbeit macht frei!
bezwzględny t...
6 lat temu
oni powinni siedzieć w Afganistanie, a nie po Europie się szwendać. Muzułmanie powinni mieć zakaz wjazdu do jakiegokolwiek cywilizowanego kraju!!!
ooo
6 lat temu
....a Polacy się nie buntują ...na obce nacje" cwaniaczków w pałacach ...tylko dalej im wtórują i płacą na ich utrzymanie ...zupełnie jak matoły wychowane przez obce media ....dojeni na każdym kroku , i jeszcze marsze dla nich robią !!!
50+
6 lat temu
Pomagać tylko tym którzy chcą pracować. Resztę ewakuować. 500zł na dziecko, tylko dla rodziców pracujących.
pislam
6 lat temu
przeciez finlandia nie nalezy do unii europejskiej nie musza ich przyjmowac
OMC
6 lat temu
oddajcie im pałace i zamki.Kuchnia do dyspozycji.Kieszonkowe tak po 500 euro na miesiąc.Karnety bez ograniczeń do burdelu.Oddajcie im swoje kobiet i wasze córki albo i synów według potrzeb.A od mojego kraju wont ,Ta dzicz niech wraca do swoich !!!
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić