o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Bartłomiej Bajerski
|
aktualizacja

Burza uderzyła w samolot American Airlines. Z dziobu nic nie zostało

137
Podziel się

Pasażerowie lotu 1897 w Stanach Zjednoczonych przeżyli koszmar na pokładzie. Burza była tak silna, że podróżni żegnali się z rodzinami na ziemi, będąc przekonanymi, iż nie przetrwają tego cali i zdrowi.

Burza uderzyła w samolot American Airlines. Z dziobu nic nie zostało
(Twitter, Holly Rush)
bDouvdhh

Gwałtowna burza z gradem zniszczyła cały dziób samolotu. Piloci musieli lądować awaryjnie w El Paso. Maszyna wystartowała z San Antonio i miała lądować w Phoenix. Zniszczenia były jednak zbyt poważne, by rejs mógł trwać zgodnie z planem - informuje "The Independent".

Świadkowie opowiadają, że w maszynie rozgrywały się dantejskie sceny. Pasażerowie w środku wpadli w panikę, kiedy żywioł zaatakował. Samolotem dosłownie rzucało we wszystkich kierunkach, jak na kolejce górskiej. Przedmioty latały w powietrzu, niezapięci pasażerowie także. Dzieci płakały, a dorośli krzyczeli ze strachu.

Jeden z podróżnych relacjonuje, że czym prędzej wykupił dostęp do internetu. Bał się, że nie będzie mógł już więcej porozmawiać z najbliższymi.

bDouvdhj

Nigdy nie sądziłem, że będę musiał kupować Wi-Fi na pokładzie samolotu, aby pożegnać się mamą. To był najgorszy lot w moim życiu - opowiada Jesse Esparza.

Nie tylko dziób został uszkodzony, przednie okna maszyny również. W trakcie burzy w samolot uderzał ogromny grad, seryjnie biły też pioruny. Koszmar rozpoczął się pół godziny po starcie. Na pokładzie było 130 pasażerów i pięciu członków załogi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDouvdhp
bDouvdhK
KOMENTARZE
(137)
Malinka
2 lata temu
Tak pierońsko nie rzucało, jak dał radę wykupić sobie Internet i wysyłać posty na Instagrama
mm
2 lata temu
Gwałtowne zjawiska pogodowe to zmora naszych czasów. Szczęście że pilot sprowadził maszynę na ziemię.
segk
2 lata temu
na fotce widać że nie zniszczyło dziobu samolotu tylko pokrywę radaru pogodowego,który znajduje się na dziobie samolotu.Bajerski znów robi z igły widły....
bDouvdhL
misiek
2 lata temu
no proszę wokół burza grad a w samolocie internet działa, a u mnie na wsi tylko chmura się pokaże i już LTE od Plusa nieczynne
hahaha
2 lata temu
Cytat "Pasażerowie w środku wpadli w panikę" a ci na zewnątrz byli spokojni ? Ludzie opanujcie się jak piszecie czy tłumaczycie, durnoty !
Najnowsze komentarze (137)
szok
2 lata temu
A na zdjęciu to nie pirerun, tylko ślad po jakimś dużym ptactwie i tyle.
Ww
2 lata temu
Podobno najgorzej jest jak do pasażerów przychodzi kapitan i mówi proszę państwa wszystko jest pod kontrolą nic się nie dzieje ale na wszelki wypadek proszę powtarzać za mną_ zdrowas Mario laskis pełna ......
Zenek
2 lata temu
My w Polsce mamy wi fi w autobusach w cenie biletu a oni muszą dodatkowo płacić?ha ha
Tano
2 lata temu
Były przypadki ,że grad spowodował wybuch silnika odrzutowego , lub jego zgaśnięcie. Mieli szczęście.
Jork
2 lata temu
Ok 100 ton nawet z aluminium, rozpędzonych do ok. 600km/h ( ok. 170m/sek) może bez problemu wbić się w wieżowiec. Jak kula karabinowa w beton.
joj
2 lata temu
Myslalam, ze piloci sa informowani o duzej burzy i moga zmienic kierunek lotu?
co-pilot
2 lata temu
ale piloci szczęśliwe wylądowali i sa duże kozaki!!
kal
2 lata temu
takie burze są zaznaczone na georadarach. Według szkoleń lotniczych piloci powinni je omijać... ale to koszt paliwa i czasu, zwłaszcza przy rozległym froncie. Więc linie lotnicze nakazują ignorować meteorologiczne przesłanki i mamy "atrakcje" podczas lotu i zagrożenie życia pasażerów. Może ktoś wyciągnie wnioski. Zapraszam ekonomistów z linii lotniczych na taki lot przez środek burzy... niech potem wydają wewnętrzne rozporządzenia.
bDouvdhD
333
2 lata temu
pasażer wykupił dostep do internetu ?! w jednym samolocie 11 wrzesnia pasażerowie dzwonili niormalnie do swoich bliskich i rozmawiali . jak to jest , jest zasieg czy go nie ma ?!
vald
2 lata temu
To nie grad tylko bliskie spotkanie z UFO , ale cicho to tajemnica.
buchbach
2 lata temu
Bo ziemia jest wklęsła - dlatego tak
obywatel
2 lata temu
A wy nadal twierdzicie ze w pentagon uderzył samolot i tym dziobem przebił kilkanaście ciężko zbrojonych ścian żelbetowych, gdy tu od gradu lub nawet jak w ptaka walnie to się rozpada . Żenada
Real
2 lata temu
Wyobrażam sobie te scenę z momentu zakupu WIFI na pokładzie. Wszyscy się drą stewardesy również w panice, ale klient nagle wyciąga kartę płatniczą i prosi o terminal aby zapłacić za usługę WiFi. W tym momencie stewardesa z charakterystycznym "szczerym" uśmiechem od ucha do ucha spokojnie podaje terminal, a klient dokonuje płatności. Po transakcji wszyscy spokojnie wracają do paniki...
mln
2 lata temu
"Burza uderzyła w samolot" ciekawe... panie poeta.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić