Burza wokół #PrayForPoland. "Nie wywołujmy wilka z lasu"

12

Kontrowersyjny hasztag błyskawicznie znalazł się na pierwszym miejscu tematów na Twitterze.

Nicea
Nicea (AFP, Fabrice Coffrini)

Zupełnie niespodziewanie na Twitterze pojawił się hasztag #PrayForPoland. Został utworzony najprawdopodobniej po tym, jak łódzka policja zatrzymała Irakijczyka, podejrzanego o planowanie zamachu bombowego podczas Światowych Dni Młodzieży. Hasztag szybko powędrował na szczyt trendów na Twitterze, wywołując przy okazji mnóstwo emocji - przede wszystkim niepokój, oburzenie, złość, a niekiedy tylko rozbawienie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wielu użytkowników przestrzega, że popularyzowanie takich haseł to "wywoływanie wilka z lasu". Najwięcej jest głosów zarzucających zarówno autorowi, jak i osobom udostępniającym #PrayForPoland zwyczajną głupotę oraz budowanie na świecie błędnego przekonania, że w Polsce doszło do zamachu terrorystycznego.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rzeczywiście, zarówno wielu polskich, jak i zagranicznych użytkowników Twittera "dało się nabrać". W mnożących się tweetach piszą o tym, jak bardzo przestraszyło ich pojawienie się hasztagu stworzonego na wzór tych, które powstały po zamachach w Paryżu, Nicei czy Monachium. Nie zabrakło również głosów mówiących o "wstydzie" za niemądrych rodaków, którzy powodują, że reszta świata "ma nas za idiotów".

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jednak niektórzy internauci interpretują kontrowersyjny trend w zupełnie inny sposób. Ich zdaniem jest to oczywisty apel o modlitwę w intencji spokojnego przebiegu Światowych Dni Młodzieży, doskonale rozumiany przez obcokrajowców.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić