Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Burza wokół #PrayForPoland. "Nie wywołujmy wilka z lasu"

9
Podziel się:

Kontrowersyjny hasztag błyskawicznie znalazł się na pierwszym miejscu tematów na Twitterze.

Nicea
Nicea (AFP, Fabrice Coffrini)

Zupełnie niespodziewanie na Twitterze pojawił się hasztag #PrayForPoland. Został utworzony najprawdopodobniej po tym, jak łódzka policja zatrzymała Irakijczyka, podejrzanego o planowanie zamachu bombowego podczas Światowych Dni Młodzieży. Hasztag szybko powędrował na szczyt trendów na Twitterze, wywołując przy okazji mnóstwo emocji - przede wszystkim niepokój, oburzenie, złość, a niekiedy tylko rozbawienie.

Wielu użytkowników przestrzega, że popularyzowanie takich haseł to "wywoływanie wilka z lasu". Najwięcej jest głosów zarzucających zarówno autorowi, jak i osobom udostępniającym #PrayForPoland zwyczajną głupotę oraz budowanie na świecie błędnego przekonania, że w Polsce doszło do zamachu terrorystycznego.

Rzeczywiście, zarówno wielu polskich, jak i zagranicznych użytkowników Twittera "dało się nabrać". W mnożących się tweetach piszą o tym, jak bardzo przestraszyło ich pojawienie się hasztagu stworzonego na wzór tych, które powstały po zamachach w Paryżu, Nicei czy Monachium. Nie zabrakło również głosów mówiących o "wstydzie" za niemądrych rodaków, którzy powodują, że reszta świata "ma nas za idiotów".

Jednak niektórzy internauci interpretują kontrowersyjny trend w zupełnie inny sposób. Ich zdaniem jest to oczywisty apel o modlitwę w intencji spokojnego przebiegu Światowych Dni Młodzieży, doskonale rozumiany przez obcokrajowców.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(9)
1
6 lat temu
modlitwa to jedno a Niemcy kłopot nam na głowy ściągnęli i cicho siedzą ,myślą ,że się rozejdzie i problemu nie będzie a agresja niestety narasta ze strony islamu i końca nie widać,ciągle idą a kto nikt nie wie.Można było z obozu w Turcji feryfikować kto uchodzca i tam na samoloty nie bilety kupują i do Niemiec lecą już z stosownym zezwoleniem a nie mówić przybywajcie,bo przyszli nie wiadomo kto.
dziadziajaro
6 lat temu
módlmy się za Ten Kraj bo tylko w Najwyższym nadzieja
duda
6 lat temu
o rozum niech sie pomodlą, to wszystkim moze wyjśc na dobre
olka
6 lat temu
Tym wszystkim zaniepokojonym wydaje się, że modlić się trzeba jedynie, gdy coś złego się stanie? Wtedy to już chyba tylko za dusze zmarłych - zdecydowanie wolę modlitwę jako "środek zapobiegawczy". Gdybym miała pewność, że zadziała, modliłabym się w wielu przypadkach dzień i noc. Tyle, że ja jestem małej wiary...
XXXLL
6 lat temu
HOOOJ mnie to obchodzi.
hu..a zmiana
6 lat temu
jak ja niecierpie tego KARTOFLANEGO POLSKIEGO BURACTWA wstyd i pośmiewisko dla Swiata i Europy!
Tlko pyzy z m...
6 lat temu
Tu sie ni cza modlić ,cz strzelać na oślep..jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie.
qwerty
6 lat temu
To chyba jedyna linia obrony przed terroryzmem w czasie ŚDM - reszta to same ustawy.
asa
6 lat temu
Modlitwy nigdy nie za wiele-niech się modlą,żeby żaden"imigrant" nie wysadził niewinnych ludzi...bo Niemców już nie ma....jest deutchearabia...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić