o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Burza wokół wycieczek młodych Żydów do Polski

401
Podziel się

Komitet Edukacji, Sportu i Kultury działający przy izraelskim Knessecie wezwał szkoły, by przestały organizować wycieczki do Polski.

Burza wokół wycieczek młodych Żydów do Polski
(flickr.com, David Banuls)
bEBTZGFx

Przedstawiciele komitetu zwrócili uwagę na wysokie koszty podróży. Według nich na odwiedzenie miejsca zagłady Żydów stać tylko młodzież z bogatszych domów, podczas gdy mniej zamożni nie mają na to szans. Szef komitetu Ya’acov Margi zaapelował nawet do izraelskiego ministerstwa edukacji o rozpoczęcie finansowania wypraw do Polski dla uczniów z biedniejszych rodzin.

Do tego czasu wycieczki powinny zostać zawieszone. Itzik Shmuli z Unii Syjonistycznej, inicjator rozmów o kosztownych podróżach do obozu Auschwitz podkreślił, że tego rodzaju wyprawy wzbogacają życiorys uczniów, a także dostarczają im dodatkowych wartości edukacyjnych i moralnych. Jednak pragnie, by tego rodzaju doświadczenie nie było zarezerwowane tylko dla dzieci z zamożnych domów.

Fakt, że prawo do dotknięcia murów Auschwitz jest odmawiane młodzieży tylko dlatego, że ich rodzice nie mają wystarczająco dużo pieniędzy, jest czymś, co naprawdę mi przeszkadza - powiedział Shmuli.

bEBTZGFz

Tylko nieliczni uczniowie mogą sobie pozwolić na odwiedzenie Polski. Shmuli twierdzi, że co roku jedynie 30 tysięcy ze 120 tysięcy osób uczących się jest w stanie odbyć wycieczkę do Auschwitz. Przeciętny koszt takiej podróży wynosi kilka tysięcy nowych szekli izraelskich (wartoć szekla równa jest niemal dokładnie wartości złotego).

bEBTZGGa
KOMENTARZE
(401)
Michael
6 lat temu
Znowu pojawila się informacja o przekazaniu ilus tam milionow dla ojca Rydzyka. Poniewaz jest to niemiecki portal wiec muszą nas skłucac Po to go kupili. Chcialem tylko przypomnieć ze rząd Platformy na budowe muzeum żydow w Warszwie wyłożył ponad 200 milionow
nieżyt
6 lat temu
Ja mówię to samo. zakazać tej indoktrynacji. Zupełnie mi nie zależy czy te bękarty mnie nienawidzą czy nie ale to jest chore.
major
6 lat temu
A to dlatego że po zmianie rządów Polska już nie będzie dopłacać takich kroci do tej hucpy jak czynili to POpaprańcy.
bEBTZGGb
qwerty
6 lat temu
Niech sobie zabiorą ten cały Auschwitz jeśli taki cenny dla nich, nie stać nas na utrzymywanie
Kraków
6 lat temu
Jestem z Krakowa Przyjeżdża tu sporo żydów obejrzeć Krakowski Kazimierz , Oświęcim ,Festiwal Kultury Żydowskiej. Normalni ludzie jak wszyscy inni . W obozie w Oświęcimiu byłem wiele razy i nie zauważyłem żadnych nadmiernych środków ostrożności . Owszem przed wejściem do synagogi przed koncertem było dwóch ochroniarzy ale to Polacy , bardzo kulturalni z resztą Poza tym że jestem w sprzeczności z ortodoksyjnymi żydami co do uboju rytualnego to nie mam nic do żydów . A żydówki wręcz mi się podobają .
Sprawiedliwy
6 lat temu
bydłu żydowskiemu mówimy stanowcze nie!!!
normalny
6 lat temu
nie muszą przyjeżdżac , mogą odwiedzić strefę gazy , to to samo a blizej
hjjj
6 lat temu
gdyby Grzesio był ministrem to pieniązki na sponsorin by sie znalazły -najwyzej z 1 bln zadluzenia było by 2 bln ale co tam
jaaaaaa
6 lat temu
3 lata temu miałam "okazję" nocować w jednym z hoteli w Lublinie..ok 24 w nocy obudziły mnie krzyki, wrzaski..miałam wrażenie, że hotel się "wali"! wyjrzałam na korytarz i ujrzałam...młodzież z Izraela. Wrzaski, bieganie w samej bieliźnie (!) trwały do ok 3 w nocy! moje prośby o cisze olewali. Zjechałam na dół- tak było na wszystkich piętrach, na których ci "ludzie" byli zakwaterowani. Moja prośba o przeniesienie do innego pokoju nie powiodła się. Jedyne co w tej sprawie zrobiono to wysłano ze mną jednego z pracowników, żeby ich uciszyć-to się niestety nie udało, po 10 min było to samo!! W trakcie rozmowy z tym panem dowiedziałam się, że tak jest non stop, że są już chyba jedynym hotelem w Lublinie, który godzi się ich kwaterować. Mimo, że sama jestem młoda, wyrozumiała, wiele widziałam i naprawdę potrafię wiele zrozumieć to pierwszy raz w życiu widziałam takie "BYD..O"!!!pozostawię to bez komentarza-to trzeba zobaczyć samemu.Lepiej, że już może nie będą tu przyjeżdżać......
Slonzok.1910
6 lat temu
Mnie tam zydzi w Oswiecimiu nie przeszkadzaja !!!!!!!!
jj
6 lat temu
Polska moze im zaponsorowac te wyjazd, prawda?
vivaLV
6 lat temu
A ile kosztuje wycieczka do Ziemi Swietej dla polskiego ucznia katolika , darmo tam woza, kazdy polski uczen biedny czy bogaty powinien zobaczyc miejsce narodzin Jezusa itp a nikt o to nie dba, moze zamiast oplacac lekcje katechezy przeznaczac te kase na takie wycieczki, mam nadzieje ze Izrael poradzi sobie sam ze swoimi uczniami.
amen
6 lat temu
No i bardzo dobrze, bo już wytrzymać nie można z tymi Żydami, gdzie się człowiek obejrzy to wszędzie jakiś Żyd siedzi:w sejmie,w senacie,w gazecie ,w radiu w TVN-e w Polsacie,normalnie sami Żydzi wokół. Ale akurat w Auschwitz to oni w ogóle mi nie przeszkadzają.
bEBTZGFT
polski robotn...
6 lat temu
i tak trzymać a każdemu parchatemu bękartowi co sie pojawi na polskiej ziemi "odpowiednie" przywitanie żeby mu się do końca życia odechciało.a takie araby powinni być na piachach w Afryce i dymać kozy
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić