Wróć na

Burza wokół wycieczek młodych Żydów do Polski

401
Podziel się

Komitet Edukacji, Sportu i Kultury działający przy izraelskim Knessecie wezwał szkoły, by przestały organizować wycieczki do Polski.

Burza wokół wycieczek młodych Żydów do Polski
(flickr.com, David Banuls)
bCZSSrQR

Przedstawiciele komitetu zwrócili uwagę na wysokie koszty podróży. Według nich na odwiedzenie miejsca zagłady Żydów stać tylko młodzież z bogatszych domów, podczas gdy mniej zamożni nie mają na to szans. Szef komitetu Ya’acov Margi zaapelował nawet do izraelskiego ministerstwa edukacji o rozpoczęcie finansowania wypraw do Polski dla uczniów z biedniejszych rodzin.

Do tego czasu wycieczki powinny zostać zawieszone. Itzik Shmuli z Unii Syjonistycznej, inicjator rozmów o kosztownych podróżach do obozu Auschwitz podkreślił, że tego rodzaju wyprawy wzbogacają życiorys uczniów, a także dostarczają im dodatkowych wartości edukacyjnych i moralnych. Jednak pragnie, by tego rodzaju doświadczenie nie było zarezerwowane tylko dla dzieci z zamożnych domów.

Fakt, że prawo do dotknięcia murów Auschwitz jest odmawiane młodzieży tylko dlatego, że ich rodzice nie mają wystarczająco dużo pieniędzy, jest czymś, co naprawdę mi przeszkadza - powiedział Shmuli.

bCZSSrQT

Tylko nieliczni uczniowie mogą sobie pozwolić na odwiedzenie Polski. Shmuli twierdzi, że co roku jedynie 30 tysięcy ze 120 tysięcy osób uczących się jest w stanie odbyć wycieczkę do Auschwitz. Przeciętny koszt takiej podróży wynosi kilka tysięcy nowych szekli izraelskich (wartoć szekla równa jest niemal dokładnie wartości złotego).

bCZSSrRu
KOMENTARZE
(401)
mile
5 lata temu
Wyjazd do Polski dla dzieci Izraelskich jest przykładem szkodliwej indoktrynacji dla tejże młodzieży. Poruszają się w eskorcie uzbrojonych ochroniarzy, mają zakaz rozmowy z ludźmi innych nacji, życzliwe komentarze przechodniów są przetłumaczane jako obraźliwe itd. To zostało udokumentowane przez dziennikarzy Izraelskich. Należy przerwać taką formę wyjazdów młodzieży z korzyścią dla nich.
sam1
5 lata temu
To, co wyprawia izraelska mlodzież na tych wycieczkach w hotelach to wiedza tylko ich wlasciciele i pracownicy. Poza tym- dlaczego agenci Mosadu , stanowiacy ochrone wycieczek (bardzo widoczną) czuja sie panami - wjeżdzaja z ostra bronia i na dyplomatycznych paszportach? Żydzi moga sobie łazić pod swoja ścianę placzu i wyć pod nią do woli - tu ich nikt nie czeka i nie potrzebuje. Czas z naszej strony zakonczyć program!
Hodu
5 lata temu
Koszt wyjazdu jest tak wysoki bo na jednego ucznia przypada 5 osób obstawy i obsługi. To jest fantastyczny interes dla wielu ludzi w Izraelu. Przez cały czas budują atmosferę zagrożenia ze strony Polaków. Wbijają dzieciakom do głowy, że Polacy tylko czekają na okazję żeby im dokuczyć, poniżyć albo wręcz zrobić krzywdę. Dlatego wloką ze sobą całą masę ochroniarzy, którzy wychodzą ze skóry żeby nie mieli żadnego przypadkowego kontaktu bo cała propaganda może wziąć w łeb. Poza tym przywożą ze sobą całe jedzenie i kuchnię po pierwsze bo koszerne a po drugie patrz początek. Przecież jakiś goj może z nienawiści napluć do talerza. Mało tego dzieciaki po takim szkoleniu jak przyjadą do hotelu to zostawiają za sobą spaloną ziemię w ramach rewanżu za "Polską nienawiść do Żydów". Poplamione kałem i moczem łóżka w hotelach są a przynajmniej do niedawna były standardem. Celowe brudzenie i niszczenie wszystkiego dookoła też. A przecież nie można nic powiedzieć bo jest się zaraz antysemitą.
bCZSSrRv
krzysztof63
5 lata temu
O tym jak "wzbogacają "swoje życiorysy uczniowie z Izraela mogą dość dużo opowiedzieć byli pracownicy obozu na Majdanku... piszę byli ,bo dziwnym trafem ci co zaprotestowali gdy młodzież z pewnej wycieczki właziła do wnętrza komór gazowych, robiła sobie tam zdjęcia, a śmichom i chichom ze zgromadzonych eksponatów /buty ,okulary/nie było końca, to widocznie z uwagi na tzw poprawność polityczną / czytaj służalczość władz polskich / zostali zwolnieni z pracy... zapomnieli widocznie ,że o Żydach można mówić wyłącznie dobrze i że antysemitą jest nie ten, co nie lubi Żydów,a ten kogo Żydzi nie lubią..
Robson
5 lata temu
W muzeum brakuje listy żydów-pracowników obozu, a to by była bardzo istotna informacja!
Najnowsze komentarze (401)
Michael
5 lata temu
Znowu pojawila się informacja o przekazaniu ilus tam milionow dla ojca Rydzyka. Poniewaz jest to niemiecki portal wiec muszą nas skłucac Po to go kupili. Chcialem tylko przypomnieć ze rząd Platformy na budowe muzeum żydow w Warszwie wyłożył ponad 200 milionow
nieżyt
5 lata temu
Ja mówię to samo. zakazać tej indoktrynacji. Zupełnie mi nie zależy czy te bękarty mnie nienawidzą czy nie ale to jest chore.
major
5 lata temu
A to dlatego że po zmianie rządów Polska już nie będzie dopłacać takich kroci do tej hucpy jak czynili to POpaprańcy.
qwerty
5 lata temu
Niech sobie zabiorą ten cały Auschwitz jeśli taki cenny dla nich, nie stać nas na utrzymywanie
Kraków
5 lata temu
Jestem z Krakowa Przyjeżdża tu sporo żydów obejrzeć Krakowski Kazimierz , Oświęcim ,Festiwal Kultury Żydowskiej. Normalni ludzie jak wszyscy inni . W obozie w Oświęcimiu byłem wiele razy i nie zauważyłem żadnych nadmiernych środków ostrożności . Owszem przed wejściem do synagogi przed koncertem było dwóch ochroniarzy ale to Polacy , bardzo kulturalni z resztą Poza tym że jestem w sprzeczności z ortodoksyjnymi żydami co do uboju rytualnego to nie mam nic do żydów . A żydówki wręcz mi się podobają .
Sprawiedliwy
5 lata temu
bydłu żydowskiemu mówimy stanowcze nie!!!
normalny
5 lata temu
nie muszą przyjeżdżac , mogą odwiedzić strefę gazy , to to samo a blizej
hjjj
5 lata temu
gdyby Grzesio był ministrem to pieniązki na sponsorin by sie znalazły -najwyzej z 1 bln zadluzenia było by 2 bln ale co tam
bCZSSrRn
jaaaaaa
5 lata temu
3 lata temu miałam "okazję" nocować w jednym z hoteli w Lublinie..ok 24 w nocy obudziły mnie krzyki, wrzaski..miałam wrażenie, że hotel się "wali"! wyjrzałam na korytarz i ujrzałam...młodzież z Izraela. Wrzaski, bieganie w samej bieliźnie (!) trwały do ok 3 w nocy! moje prośby o cisze olewali. Zjechałam na dół- tak było na wszystkich piętrach, na których ci "ludzie" byli zakwaterowani. Moja prośba o przeniesienie do innego pokoju nie powiodła się. Jedyne co w tej sprawie zrobiono to wysłano ze mną jednego z pracowników, żeby ich uciszyć-to się niestety nie udało, po 10 min było to samo!! W trakcie rozmowy z tym panem dowiedziałam się, że tak jest non stop, że są już chyba jedynym hotelem w Lublinie, który godzi się ich kwaterować. Mimo, że sama jestem młoda, wyrozumiała, wiele widziałam i naprawdę potrafię wiele zrozumieć to pierwszy raz w życiu widziałam takie "BYD..O"!!!pozostawię to bez komentarza-to trzeba zobaczyć samemu.Lepiej, że już może nie będą tu przyjeżdżać......
Slonzok.1910
5 lata temu
Mnie tam zydzi w Oswiecimiu nie przeszkadzaja !!!!!!!!
jj
5 lata temu
Polska moze im zaponsorowac te wyjazd, prawda?
vivaLV
5 lata temu
A ile kosztuje wycieczka do Ziemi Swietej dla polskiego ucznia katolika , darmo tam woza, kazdy polski uczen biedny czy bogaty powinien zobaczyc miejsce narodzin Jezusa itp a nikt o to nie dba, moze zamiast oplacac lekcje katechezy przeznaczac te kase na takie wycieczki, mam nadzieje ze Izrael poradzi sobie sam ze swoimi uczniami.
amen
5 lata temu
No i bardzo dobrze, bo już wytrzymać nie można z tymi Żydami, gdzie się człowiek obejrzy to wszędzie jakiś Żyd siedzi:w sejmie,w senacie,w gazecie ,w radiu w TVN-e w Polsacie,normalnie sami Żydzi wokół. Ale akurat w Auschwitz to oni w ogóle mi nie przeszkadzają.
polski robotn...
5 lata temu
i tak trzymać a każdemu parchatemu bękartowi co sie pojawi na polskiej ziemi "odpowiednie" przywitanie żeby mu się do końca życia odechciało.a takie araby powinni być na piachach w Afryce i dymać kozy
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić