Barbara Jaros
|
aktualizacja

Były naczelny tabloidu oskarżony. "Dowody są miażdżące"

163 reakcje
0
0
163
Podziel się

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Sławomirowi Jastrzębowskiemu.

Były naczelny tabloidu oskarżony. "Dowody są miażdżące"
(PAP)

Byłemu naczelnemu tabloidu zarzuca się jazdę po pijanemu. Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa - Praga Marcin Saduś w rozmowie z o2.pl, dowody w tej sprawie są "miażdżące".

Świadkowie widzieli sposób jazdy podejrzanego pojazdem, jego stan po opuszczeniu pojazdu oraz to, że podejrzany spożywał alkohol w dniu zdarzenia - mówi prokurator.

Opinię wydał też biegły toksykolog. Wynika z niej, że w czasie prowadzenia pojazdu były naczelny "Super Expressu" miał we krwi między 1 a 2,34 promila alkoholu. W toku dochodzenia zabezpieczono także nagrania z parkingu hotelowego oraz baru.

Skontaktowaliśmy się z adwokatem Sławomira Jastrzębowskiego. Mecenas Artur Wdowczyk poinformował, że skierował do sądu zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Jego zdaniem postępowanie było prowadzone "w sposób poddający w wątpliwość jego rzetelność".

W czasie zatrzymania mój klient przebywał w pokoju hotelowym, gdzie spożywał alkohol. Jako dowód przedstawia się wyniki badania alkomatem wykonanego przed zatrzymaniem. Ponadto dwóch niezależnych biegłych orzekło, że oskarżony był trzeźwy w czasie, gdy kierował samochodem - powiedział Wdowczyk.

Sławomir Jastrzębowski został zatrzymany 29 marca 2018 roku w Warszawie. Doszło do tego w hotelu, około godzinę po tym, jak wysiadł z samochodu. Zgodnie z przepisami oskarżonemu grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

W maju sprawa zyskała medialny rozgłos. Prokuratura mówiła wtedy, że wszczęto postępowanie przeciwko Sławomirowi Jastrzębowskiemu w sprawie prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Sam zainteresowany zaprzeczał zarzutom. Twierdził, że w tym czasie nie siedział za kierownicą.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

163
0
0
KOMENTARZE
(163)
WOW
11 miesięcy temu
Mocne dowody? Przez godzinę w hotelu mógł się zapić na śmierć, ale wcześniej mógł być trzeźwy. Są jakieś zdjęcia z datą i godziną ukazujące go za kierownicą samochodu? Sensacja, że pożal się Boże. Mocne dowody to zatrzymanie na gorącym uczynku. Teraz może się wykpić.
b ost
11 miesięcy temu
W dzisiejszych czasach, aby wypić kilka drinków po zakończonej jeździe i nie narazić się na kłopoty należy dobę odczekać.
Mój nik
11 miesięcy temu
Między 1 a 2,34? Co za pomiar!
sas
11 miesięcy temu
Co to, Qrła, jest " między 1 a 2,34 promila? czym oni mierzyli ? Jak będę sobie podskakiwał i sie zataczał w tańcu, na parkingu, dla jaj, to mnie za 2 godziny zamnkną na dancingu za to , że byłem pod wpływem alkoholu ? A może zapytają jasnowidza ile miałem 2 godziny przed? Śmieszny kraj...
artykuł trąci...
11 miesięcy temu
dowody słabe, do obalenia przez adwokata nowicjusza na pierwszej i jedynej rozprawie. Piszący ma chyba osobiste animozje do tego pana.
Najnowsze komentarze (163)
taaaa
11 miesięcy temu
Taaa,był trzeźwy,tak jak wszyscy inni zatrzymani,sędziowie,prokuratorzy ,posłowie etc etc
mecenas
11 miesięcy temu
Slawomir J. jak już. Naruszenie dóbr osobistych ,zlamanie ustawy Rodo ,a za to są odpowiednie paragrafy, zglaszam to do prokuratury.
rem.
11 miesięcy temu
Użycie w nagłówku wyrażenia "znany dziennikarz" jest co najmniej nieuprawnione. Zgadzam się co do pierwszego słowa, podkreślając że kontekst jest mocno negatywny. Nie obrażajmy przyzwoitych ludzi, stawiając tego pana z nimi w jednym rzędzie.
zibi
11 miesięcy temu
jeśli to są "miażdżące dowody" to tylko pogratulować prokuratorowi. Podejrzany zatrzymany został godzinę po opuszczeniu pojazdu a obrońca jest w posiadaniu 2 opinii niezależnych biegłych, którzy twierdzą, że w czasie prowadzenia pojazdu był trzeźwy. Panie Prokuratorze w mojej ocenie to musi się pan przygotować na spektakularnego gola, pomimo, że gościu najprawdopodobniej kierował w stanie nietrzeźwości, ale wiedzieć a udowodnić to dwie różne sprawy. Mimo wszystko życzę powodzenia.
Pamiętamy
11 miesięcy temu
Musiał nieźle wleźć za skórę miłościwie panującym...
miś bez kolcó...
11 miesięcy temu
Skąd mógł wiedzieć, że wypicie alkoholu tak może wpłynąć na jego organizm, pytam się, skąd mógł wiedzieć? Sędzia, człowiek uczony nie wiedział to skąd mógł wiedzieć prosty redaktor?
warszawa
11 miesięcy temu
zobacz co w tvn u durczoka bylo jest zobacz u celebrytow donosicieli
rr
11 miesięcy temu
a metody milicji dalej stalinowskie...
lepek
11 miesięcy temu
Niektórzy myślą, że są bezkarni. Do czasu... :D
darek
11 miesięcy temu
zalosne………...
myrek
11 miesięcy temu
Żadne to dowody.Widać wyraźną nagonkę na tego człowieka.Nagrania?Zeznania?W sprawie o prowadzanie po alkoholu to lipa.Każdy adwokat to obali .A badanie toksykologiczne prowadzone po czasie-ludzie to chyba jakiś obłęd.Każdego można za to oskarżyć.
dolce
11 miesięcy temu
tylko ostrożnie!
nie dziwię mu...
11 miesięcy temu
Na trzeźwo trudno wytrzymać w takim... tabloidzie.
WOW
11 miesięcy temu
minął rok i go jeszcze nie posadzili? dlaczego? czyzby swój chłop?
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić