Cała Polska widziała, jak szydzi z "dobrej zmiany". Teraz tłumaczy

182

- Celem mojego żartu na estradzie amfiteatru opolskiego było wytknięcie obecnego w mediach i nasilającego się od około roku języka manipulacji i agresji. Słowa i wyrażenia takie jak "ruina", "wyklęty", "dobra zmiana", "sort", "kategoria", "wstawanie z kolan" pojawiają się w kontekście obraźliwym dla wielu Polaków i w celach kłamliwych - napisał na Facebooku Kuba Sienkiewicz, wokalista Elektrycznych Gitar.

Cała Polska widziała, jak szydzi z "dobrej zmiany". Teraz tłumaczy
(PAP, Ireneusz Sobieszczuk)

Polacy zapamiętają tegoroczny festiwal w Opolu z dwóch powodów. Żadnym z nich nie jest jednak muzyczne odkrycie. Najpierw zespół Kuby Sienkiewicza przerobił kultową piosenkę "Killer" na utwór szydzący z rządu PiS, zaś na zakończenie festiwalu tłum wygwizdał prezesa TVP Jacka Kurskiego.

Skupmy się jednak na pierwszym zdarzeniu. Na swoim profilu na Facebooku Kuba Sienkiewicz napisał krótkie wyjaśnienie na temat tamtego występu. Zapowiedział w nim m.in., że "jako błazen będzie szydził z tego przy każdej okazji", a także dodał, że nie podoba mu się obecna "napompowana" polityka stawiania pomników. Przeczytajcie cały tekst:

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Autor: Kamil Królikowski

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić