Jan Muller| 

Calais: Wichura zepchnęła prom z 300 osobami na nabrzeże

10

Kierowca z Polski opowiedział o dramatycznych wydarzeniach w porcie w Calais, gdzie załoga promu linii P&O straciła kontrolę nad jednostką tuż po wypłynięciu do Dover.

Calais: Wichura zepchnęła prom z 300 osobami na nabrzeże
(Twitter.com/Kent_999s)

Tuż po południu "Pride of Kent" uderzyła w kładkę dla pieszych a potem osiadła na mieliźnie. Długo nie można było uwolnić jednostki, bo wiejący wiatr był zbyt silny dla portowych holowników. Polsat dotarł do polskiego kierowcy, jednego z wielu, którzy utknęli na promie. W sumie płynęło nim do Anglii 316 osób.

Nie ma nawet jak nas ewakuować, zbyt silny wiatr. Próbowali nas holować, ale liny puściły. Nie wiadomo, co dalej - polsatnews.pl cytuje Radosława Kirsznera.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ściąganie "Pride of Kent" z łachy piachu trwało ponad godzinę. Wszystko przy porywistym wietrze wiejącym z prędkością 90-120 km/h. Kapitanat portu zdołał przeprowadzić skuteczną akcję z pomocą dwóch holowników i łodzi pilotującej. Co więcej, jak poinformowała firma P&O, "nie ma doniesień o rannych, a prom już pływa". Nie było jednak mowy o kontynuowaniu rejsu, i pasażerom zapewniono inny statek.

Z powodu silnych wiatrów na obszarze Kanału La Manche ogłoszono pomarańczowy alarm. Choć sztorm Ana zmierza już na północ, komunikacja promowa między kontynentem a Wielką Brytanią nadal jest zakłócona.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Zobacz także: Międzyzdroje: skok z mola w czasie sztormu

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić