o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Cena internetu a wybór oferty

0
Podziel się

Internet jest wszechobecny. W wielu miejscach pracy bez internetu to jak bez przysłowiowej ręki - nie da się wykonywać swoich obowiązków. Podobnie jest w domu, w drodze, na wakacjach i na zakupach. Internet nie tylko umożliwia nam dostęp do najważniejszych informacji z Polski i świata oraz rozrywki w postaci gier, muzyki czy filmów. Internet ułatwia nam życie.

Digital Device Electronic Internet Connecting Wireless Concept
Digital Device Electronic Internet Connecting Wireless Concept (Fotolia, Rawpixel.com)
bDYhizeJ

Cena usługi a prędkość łącza

Większość ludzi nie wyobraża sobie świata bez dostępu do internetu. Dzięki aplikacjom w komórkach i dostępie do internetu zaplanujemy zakupy, zapłacimy rachunki, sprawdzimy pogodę, godziny otwarcia muzeum i wiele innych rzeczy. Dlatego też każda sieć teleinformatyczna w swojej ofercie proponuje taką usługę. Zanim podejmiemy decyzję o podpisaniu umowy, warto zapoznać się z wieloma ofertami dostępnymi na rynku. Firmy oferują rożnego rodzaju pakiety, promocje oraz oferty dla wybranych grup np. na rynku dostępne są liczne oferty przeznaczone specjalnie dla studentów. Jednym z kryteriów wyboru jest cena abonamentu. Tani internet jest poszukiwany przez każdego odbiorcę. Jednak nie jest to jedyny czynnik decydujący o wyborze danej oferty.

Poza ceną to prędkość łącza jest jedną z najistotniejszych kwestii. Niestety istnieje zależność pomiędzy prędkością a ceną. Dlatego też warto przeanalizować ten parametr. Analiza i porównywanie ofert nie zawsze są proste. Operatorzy oferują różne prędkości transmisji danych. Mamy więc do wyboru 10, 15, 20, 30, 50, 70, 80, 100, 120, 150, 250 lub 300 Mbps. Poza tym prędkość to nie wszystko. Ważne, aby była niezależna od przeciążeń internetu np. w godzinach szczytu. Większość operatorów podaną wartość określa mianem maksymalnej. W przypadku wielu odbiorców przy niewystarczającej przepustowości łącza tej wartości można nie osiągnąć.

bDYhizeL

Czasami warto zastanowić się nad tak zwanym tanim internetem. Nie zawsze najszybszy oznacza najlepszy dla nas i naszych potrzeb. Dlatego warto przy wyborze prędkości łącza kierować się głównym przeznaczeniem internetu dla nas. Jeśli internet jest potrzebny tylko do obsługi poczty elektronicznej i czytania stron www to wystarczy zamówić łącze o najmniejszej prędkości. Jeśli jednak przeznaczeniem jest korzystanie z gier sieciowych, należy pomyśleć o szybszym łączu. Osoby, które zamierzają wykorzystywać internet do dostępu do najnowszych lub ulubionych dzieł kinematografii powinny wybrać jedne z szybszych łączy. Ponadto jeśli w domu będzie kilku użytkowników sieci internetowej, również trzeba to wziąć pod uwagę.

Inne czynniki wpływające na wybór oferty

Po przeanalizowaniu wszystkich kryteriów wyboru warto zwrócić uwagę na długość trwania umowy. Wielu operatorów stosuje umowy na 12 lub 24 miesiące. Nieliczne są na krótszy okres. Najczęściej im dłuższy okres na umowie tym niższa cena za usługę. Jeśli jesteśmy zdecydowani na wybranego operatora, nie mamy możliwości zmiany dystrybutora lub po prostu lubimy obecnego dostawcę usług internetowych to wybierzmy opcję umowy na 24 miesiące. Nasz internet z pewnością będzie tańszy.

Nie zapominajmy również o ewentualnych kosztach dodatkowych takich jak wynajem modemu czy jego zakup oraz opłata aktywacyjna. Mimo, że nie są one wysokie to jednak mają wpływ na ostateczny rachunek. Oferta, która wydaje się najatrakcyjniejsza, po uwzględnieniu pozostałych kosztów wcale taka nie musi być. A przecież naszym celem jest tani dostęp do internetu.

bDYhizeR

Internet jest naszym oknem na świat. Warto dokładnie przeanalizować nasze potrzeby w odniesieniu do dostępnych ofert. Należy rozważyć przeznaczenie łącza, ilość użytkowników, wszystkie opłaty łącznie z wynajmem modemu i aktywacją oraz długość trwania umowy. Nieocenione są rady sąsiadów co do niezawodności i szybkości ich łącza. Mając te wszystkie składowe można wybrać ofertę najlepiej dostosowaną do własnych potrzeb.

(materiał prasowy)

bDYhizfm
KOMENTARZE
(0)
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić