Bartosz Nowak| 

Chcesz spłodzić dziecko? Jedz orzechy włoskie

0

Dwie garści orzechów włoskich dziennie mogą znacząco poprawić jakość spermy - uważają amerykańscy naukowcy. Wszystko dzięki ich jednej znaczącej właściwości.

Chcesz spłodzić dziecko? Jedz orzechy włoskie
(Shutterstock.com)

Orzechy hamują proces peroksydacji lipidów. Może on uszkadzać błony komórkowe spermy, co może doprowadzić do kłopotów z płodnością. Zbudowane są one z wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, a włoskie jako jedyne z orzechów składają się głównie właśnie z tych kwasów, co oznacza, że są niezastąpione w procesie odbudowy komórek spermy - informuje "Daily Mail".

Wystarczy 15 orzechów dziennie, żeby cieszyć się ich zbawiennym skutkiem. Naukowcy z uniwersytetu w Delaware przeprowadzili swoje badania na myszach, ale pod względem genetycznym są one podobne do ludzi. Grupa karmiona odpowiednią dawką orzechów po 9 tygodniach wykazała zwiększoną aż o 20 proc. jakość spermy w stosunku do grupy kontrolnej. Badanie to było efektem wyników innego, w którym przy okazji zwrócono uwagę na wpływ orzechów na męską płodność. Jak widać nie był to przypadek.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić