Aneta Michałowska| 

Chciał wyrzucić stary dywan. Dziś jest wart krocie

19

Dzięki złotym opiłkom, które przez 15 lat spadały na chodnik w jubilerskiej pracowni Brytyjczyka Richarda Blampieda, stary dywan jest teraz wart 13 tys. funtów (ponad 65 tys. zł).

Chciał wyrzucić stary dywan. Dziś jest wart krocie
(Pixabay.com)

Do włókien dywanu dostało się wiele drobin metali szlachetnych. Przed wyrzuceniem Blampied wysłał go do kupców złota, by oszacowali jego wartość. Złotnik prowadzący pracownię "Aurum Jewellers" w Saint Helier był bardzo zaskoczony, kiedy otrzymał odpowiedź.

Dywan był regularnie czyszczony, ale wielu pracowników chodzących po nim całymi dniami przez tyle lat musiało wdeptać w niego dużo drobin na stałe - mówi Blampied.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pieniądze ze sprzedaży dywanu trafią na cele charytatywne. Jubiler nie miał problemu z decyzją o ich rozdaniu gdyż, jak sam przyznał, nic o nich wiedział.

Blampied zorganizował konkurs na odgadnięcie wartości chodnika. Osoba, która zbliżyłaby się do prawdziwej ceny, mogłaby zdecydować, na jaką placówkę złotnik przeznaczy pieniądze. Wygrała 28-letnia Katie McFarlane, typując wartość na 12 450 funtów. Kobieta postanowiła przeznaczyć wygraną na hospicjum w Jersey, z którego pochodzi hojny jubiler.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić