Chciała pomóc chorym na raka. Facebook usunął jej zdjęcie

9

Rowena Kincaid chciała pokazać innym kobietom, jak mogą wyglądać symptomy nowotworu piersi.

Rowena Kincaid
Rowena Kincaid (Facebook.com, Rowena Kincaid)

Kobieta zamieściła na Facebooka zdjęcie swojego sutka. Widać na nim nienaturalne przebarwienia, które okazały się być zwiastunem raka piersi. Rowena Kincaid chciała w ten sposób zwrócić uwagę kobiet na to, że nowotwór może mieć inne objawy poza wyczuwalnymi guzkami. Jednak zgodnie z polityką portalu społecznościowego, zdjęcie sutka zostało usunięte, co spowodowało oburzenie 40-latki.

Kincaid określiła działanie administratorów Facebooka jako "haniebne". W wywiadzie dla "Daily Mirror" powiedziała, że zamieściła zdjęcie w celach edukacyjnych i nie miało ono nic wspólnego z demonstrowaniem nagości. Podkreśliła także, że nie miała zamiaru nikogo obrazić. Kobieta uważa, że dzielenie się tego rodzaju doświadczeniami może uratować komuś życie.

Nowotwór zdiagnozowano u niej w 2009 roku. Przeszła wtedy chemioterapię oraz operację, lecz niestety rak powrócił 4 lata później. Wtedy lekarze powiedzieli jej, że jej przypadek jest nieuleczalny. Kobieta nie załamała się i postanowiła szerzyć wiedzę na temat mniej znanych objawów nowotworu. Zamieszczając zdjęcie sutka, informowała również o tym, że w jej przypadku przebarwienia na nim okazały się zwiastunem choroby.

Rowena została ostatecznie zmuszona do zmiany zdjęcia. Zakryła nagi sutek za pomocą dorysowanej buźki, jednak przyznała, że wcale nie była zadowolona z takiego rozwiązania. Powiedziała, że jest "zdruzgotana", ponieważ decyzja o zamieszczeniu zdjęcia dużo ją kosztowała. Kobieta uważa, że Facebook powinien w takich sytuacjach podchodzić do sprawy nagości bardziej indywidualnie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić