Chciała zabić "wszystkich białych”, sąd umorzył postępowanie

Bahar Mustafa umieściła rasistowskie hasła na Twitterze. 28-latka miała używać sformułowań typu „#killallwhitemen”, a także „white trash”. Co ciekawe, kobieta pełniła funkcję oficera do spraw równości w centrum rasizmu i seksizmu. Teraz wycofano wobec niej zarzuty.

Chciała zabić "wszystkich białych”, sąd umorzył postępowanie
(Facebook.com)

Kobieta została oskarżona o nawoływanie do nienawiści rasowej oraz o umieszczanie obraźliwych wpisów w sieci. Ze względu na odwołanie złożone przez adwokata Brytyjki, sąd ponownie ocenił postawione jej zarzuty i umorzył postępowanie. Jej adwokat Mike Schwarz przekonywał, że takie sprawy są niezwykle delikatne i trzeba wykazać się rozsądkiem przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji.

Decyzja o umorzeniu postępowania została podjęta, ponieważ nie ma wystarczających dowodów, które mogłyby stanowić podstawę skazania – napisała prokuratura w liście przesłanym do theguardian.

Sprawa Mustafy zaczęła się od innego kontrowersyjnego wpisu. Kobieta zaznaczyła na Twitterze, że nie życzy sobie obecności białych mężczyzn podczas spotkania z kobietami reprezentującymi mniejszości etniczne. Po tym wpisie znalazła się w ogniu krytyki. Wtedy właśnie odnaleziono stare twitty Mustafy, w których pisała m.in. o zabijaniu białych mężczyzn.

Ja sama jestem mniejszością etniczną, nie mogę być rasistką, ani seksistką wobec białych mężczyzn, ponieważ rasizm i seksizm opisują tylko struktury, które są uprzywilejowane na podstawie rasy i płci – powiedziała Bahar Mustafa. Od rozpoczęcia tej burzy medialnej wielokrotnie grożono mi gwałtem lub śmiercią. Stałam się także obiektem przemocy na tle rasowym i płciowym, a prawicowy dziennikarze nachodzili mnie w domu – dodała.

Czyżby w Wielkiej Brytanii były podwójne standardy dotyczące rasizmu? A może to tylko kompromitacja organów ścigania? Czekamy na wasze opinie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić