Chciałeś zostać astronautą NASA? Teraz masz szansę

W grudniu NASA rozpocznie proces rekrutacji.

Astronauta w kosmosie
Astronauta w kosmosie (East News, NASA)

Wymagania wobec kandydatów są niemałe. Przyszły astronauta musi mieć ukończone studia inżynierskie lub z dziedziny matematyki i innych nauk ścisłych. Dodatkowo wymagane jest doświadczenie w pilotowaniu samolotów odrzutowych (minimum 1000 godzin praktyki).

Kandydaci będą musieli przejść wewnętrzne testy NASA, w tym testy dotyczące kondycji fizycznej. Agencja nie ukrywa, że nowa grupa astronautów będzie w dużej mierze skupiona wokół budowania zaplecza dla bardziej odległych wypraw, w tym lotów na Marsa.

*Zgłoszenia będą przyjmowane do połowy lutego 2016 roku. * Listę tych, którzy pomyślnie przejdą proces rekrutacji, NASA opublikuje w połowie 2017 roku. Ostatni nabór astronautów miał miejsce w 2013 roku. W chwili obecnej w szeregach NASA pracuje 47 aktywnych astronautów.

Świeża krew to nie wszystko co NASA ma w zanadrzu. Przypuszczalnie wkrótce astronauci będą mieli do dyspozycji dwa nowe pojazdy kosmiczne: SpaceX Crew Dragona oraz Boeinga CST-100 Starliner.

Nowi astronauci mają przyczynić się do eliminowania technologicznych ograniczeń, a tym samym umożliwić głębszą penetrację przestrzeni kosmicznej.

Źródło:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić