Chcieli nielegalnie wjechać do Polki w skrzynkach na owoce

Dostawczy bus przewożący Wietnamczyków został zatrzymany w pobliżu przejścia granicznego w Budzisku w woj. podlaskim.

Obraz
Źródło zdjęć: © www.mf.gov.pl | Służba Celna

W busie wypełnionym pustymi skrzynkami na owoce celnicy znaleźli ośmiu mężczyzn i dwie kobiety z Wietnamu. Jak informuje TVP Info, kierujący pojazdem 43-letni obywatel Łotwy wwiózł Azjatów na teren Polski z Litwy. Dwie spośród ukrywających się w busie osób nie miały przy sobie żadnych dokumentów, wiadomo jednak, że wszyscy są pełnoletni.

Służba Celna
© www.mf.gov.pl | Służba Celna

Nielegalnie podróżujący Wietnamczycy czekają obecnie na tłumacza w podlaskim oddziale Straży Granicznej. Prawdopodobnie trafią z powrotem na Litwę. Kłopotów nie uniknie również kierowca busa, który wcześniej był karany za przemyt papierosów.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Wybrane dla Ciebie