aktualizacja 

Chcieli tylko oglądać wieloryby... Tragedia na morzu

Dramat u wybrzeży Kanady.

Tofino
Tofino (Youtube.com)

5 osób nie żyje, a 18 przebywa w szpitalu. Taki jest bilans wypadku, do którego doszło podczas rejsu z oglądaniem wielorybów w okolicach Vancouver Islands w Kanadzie. 20-metrowa turystyczna łódź Leviathan II z 27 osobami na pokładzie zaczęła nabierać wody i zatonęła.

4 osoby wciąż uznaje się za zaginione. Straż wybrzeża poszukuje rozbitków, ale szanse na ich odnalezienie są znikome. Na miejscu zdarzenia zjawiło się 12 łodzi ratunkowych. W akcję ratunkową zaangażowali się również mieszkańcy pobliskiego miasteczka Tofino.

Nie wiadomo, dlaczego łódź zatonęła. Warunki pogodowe były idealne - świeciło słońce, a niebo było przejrzyste. Łódź na pewno nie była przeładowana, miała bowiem miejsca dla 46 osób. Lokalna społeczność miasteczka Tofino, z którego pochodzili organizatorzy wyprawy, jest wstrząśnięta z powodu wydarzenia.

Tofino to małe miasteczko rybackie. Przyjeżdza do niego wielu turystów zainteresowanych oglądaniem waleni w ich naturalnym środowisku. Leviathan II odbył wcześniej tysiące podobnych rejsów beż żadnych problemów. Ocalały kapitan jednostki twierdzi, że nie ma pojęcia, dlaczego łódź zatonęła.

Źródło:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić