Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
aktualizacja

Chińskie turystki w końcu przeprosiły. Zobacz, jaki brud zostawiły po sobie

81
Podziel się

Dopiero po tym, jak właściciel mieszkania w Osace zawstydził Chinki, młode turystki przeprosiły za bałagan. Wcześniej były opryskliwe i ani myślały wziąć odpowiedzialność za brud.

Chińskie turystki w końcu przeprosiły. Zobacz, jaki brud zostawiły po sobie
(Weibo)

19-latki spuściły z tonu, kiedy zdjęcia ich "dzieła" trafiły do sieci. Właściciel mieszkania w Osace nie miał już innego pomysłu na to, jak nakłonić młode Chinki do poniesienia kosztów sprzątania. Kiedy grzecznie wcześniej o to poprosił dostał zdecydowaną odpowiedź.

Zapłaciłyśmy, żeby tu mieszkać, a nie sprzątać. To nie jest nasz dom, więc nie musimy tu sprzątać - stwierdziła jedna z dziewczyn.

Chinki wynajęły mieszkanie w popularnym serwisie Airbnb. Pośredniczy on w rezerwowaniu tego typu kwater dla turystów na całym świecie. Kiedy dziewczyny opuściły mieszkanie po turystycznym wypadzie do Osaki, właściciel ujrzał ogromny bałagan i brud.

Wszędzie było pełno odpadków i zużytych środków higienicznych. W kuchni stały brudne naczynia, a w całym mieszkaniu walały się śmieci i panował nieprzyjemny zapach. Dziewczyny zostawiły też po sobie wymowny wpis w książce dla gości. Właściciel mieszkania zażądał rekompensaty za pośrednictwem platformy Airbnb za pozostawienie lokum w fatalnym stanie.

W Japonii sprzątanie tak brudnego pokoju kosztuje około 3 tys. jenów (około 100 złotych). Złożyłem skargę na platformie rezerwacyjnej i zażądałem od nich podwójnej zapłaty za sprzątanie - wyjaśnia właściciel.

Kiedy zdjęcia trafiły do sieci, na dziewczyny spadła fala krytyki. Dopiero to skłoniło je do przeprosin po kilku dniach. Chińskie turystki oświadczyły też, że są gotowe ponieść finansowe koszty sprzątania. Serwis Airbnb wciąż prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(81)
Kryssis
3 lata temu
Rozwiązać te wszystkie organizacje sportowe, jedna mafia
mat
3 lata temu
A co się dzieje w naszych akademikach?
Sasaaa
3 lata temu
Aaaaaaaaaaaaaa
Bau
3 lata temu
Turystki zostawiły ogromny brud. A jak wygląda mały brud?
xyz
3 lata temu
podobny syf zostawiają polscy turyści na naszym morzem.
jako
3 lata temu
Niech umieszczą zdjęcia po wycieczkach z Izraela...
fsad
3 lata temu
Chińczycy jako naród, na ogół są gburami, albo jak kto woli, bardzo duża część społeczeństwa wykazuje takie zachowanie. Co tu dużo mówić. Nie są tak ułożeni jak Japończycy. To jest zupełnie inne podejście do kultury osobistej. A spróbuj tylko skrytykować ich zachowanie i nie bądź do tego Azjatą. Skończysz jako rasista, nazista i inne takie. Oni nie mają jakiejkolwiek samokrytyki. Zanim jakiś lewak oskarży mnie o rasizm. Mi naprawdę zwisa ich kolor skóry, tylko niech zachowują się kulturalnie i mają trochę samokrytyki, zyskają na tym więcej niż stracą, najlepiej niech również nie zgrywają zawodowo ofiar. Wszystkim będzie się żyło lepiej.
jbox-er
3 lata temu
Napiszcie jaki syf w naszych hotelach zostawiają goście z izraela.
Pedro
3 lata temu
Znajomemu, ktory od zawsze byl pazerny i niewrazliwy na wszelkie komentarze odnosnie brudu w jego mieszkaniu, zasugerowalem zeby brud z podlogi i scian w kuchni wykorzystal do produkcji tasm typu power tape lub 3M. Rozwalilby rynek takimi produktami bo zero konkurencji :P
Daga
3 lata temu
Hahaha niech zobacza pokoje w Kołobrzegu po Sunrise Festival😉 to co w artykule to jest Pikuś.
mroova
3 lata temu
Mowa tu o Japonii a tam standardy są trochę inne niż nasze ;]
cwks
3 lata temu
wyobrazam sobie Chinska stacje kosmiczna
ewa
3 lata temu
widac fleje sa w kazdym kraju
omena
3 lata temu
bo to były Chinki z polskimi korzeniami
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić