Chuligani z Polski i Niemiec zatrzymani przed francuską granicą

12-osobowa grupa jechała na mecz do podparyskiego Saint-Denis.

Domyślny opis zdjęcia na stronę główną
Źródło zdjęć: © PAP/EPA | Bodo Marks

Chuligani z Polski i Niemiec nie zdołali wjechać na teren Francji. Jak informuje "Rzeczpospolita", dwunastu mężczyzn zostało zatrzymanych przez niemiecką policję w Bexbach, znajdującym się w kraju związkowym Saara. Dziewięciu Niemców oraz trzech Polaków otrzymało pisemny zakaz wjazdu do Francji.

Chuligani z Niemiec figurowali w bazie osób notowanych wcześniej za akty agresji podczas wydarzeń sportowych. Z kolei trzej Polacy mieli przy sobie "niebezpieczne przedmioty". Mężczyźni chcieli dotrzeć na mecz Polska-Niemcy na Stade de France pod Paryżem.

Autor: Beata Kruk

Teraz serce internetu w jednej aplikacji. Bądź na bieżąco i pobierz w Google Play albo App Store.

Wybrane dla Ciebie