o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
aktualizacja

Chwalisz się na Facebooku treningami? Możesz mieć problem... z głową

10
Podziel się

Dlaczego tak dużo osób chwali się na Facebooku swoimi postępami w treningach? Brytyjscy naukowcy postanowili się tego dowiedzieć. Wyniki nie są zbyt optymistyczne: tacy użytkownicy Facebooka są narcyzami pragnącymi uwagi i poklasku.

Chwalisz się na Facebooku treningami? Możesz mieć problem... z głową
(Shutterstock.com)
bEJuBuid

Każdy z nas na pewno z tym się spotkał wielokrotnie. "Przebiegłem dzisiaj 10 km!", "kolejny trening zaliczony", "uwielbiam zapach potu o poranku". Statusy tego typu, najczęściej opatrzone zdjęciem spoconego znajomego, zalewają nas na Facebooku z każdej strony. Według naukowców osoby te mają zaburzenia osobowości, są narcyzami.

Narcyzi częściej wrzucają statusy o swoich osiągnięciach, co motywowane jest ich potrzebą uwagi i akceptacji ze strony znajomych na Facebooku - tłumaczy dr Tara Marshal, autorka badania, cytowana przez "Business Insider".

Głównym celem jest chwalenie się, ile czasu inwestujemy w nasz wygląd. Opłaca się to, ponieważ tego typu posty zyskują średnio więcej lajków niż inne. Naukowcy twierdzą jednak, że duża ich część pochodzi od znajomych, którzy grzecznie okazują publiczne wsparcie, naprawdę jednak mają dosyć takich egoistycznych pokazów.

bEJuBuif

Autor: Bartosz Nowak

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEJuBuiG
KOMENTARZE
(10)
222
5 lata temu
czy chodakowska i lewandowska do psychiatry ...ufff w końcu
Kobieta
5 lata temu
Ło mój Boże ! Moja sąsiadka chwali się jedzeniem na talerzu,nową kosiarką,kacem po imprezie (z okazji braku okazji),''kochanymi dziećmi"-(ale jak je wyzywa w realu,to wstyd słuchać).Potrafi napisać dziesiątki słów bez jednej kropki,przecinka,pytajnika itd.To się dopiero fajnie czyta! No coż-są takie buraki.
stifler
5 lata temu
ci naukowcy to nie mają co robić ? xd
bEJuBuiH
buka
5 lata temu
kult ciała, ale jak się robi do dla dobrego poczucia i zdrowia to polecam
Mx4
5 lata temu
a to dopiero nowina, ojojuniu......... żeby to zjawisko nazwać trzeba było badań i to badań wykonanych przez Brytyjskich naukowców !!!........... ręce i nogi opadają jak czyta się takie pierdoły
123
5 lata temu
Jeden fakt się nie zgadza, że nie można brać tak wszystkich. Te osoby, które to robią, są po prostu... proste. Albo umysłowo ograniczone, albo uzależnione od facebooka. Ja nie mam ani facebooka, ani instagrama, ani żadnej sieci społecznościowej z której wycofałem się bardzo dawno. Ćwiczę bardzo intensywnie, jestem narcyzem, mam bzika na tym punkcie, ale na zasadzie "dbam o siebie"... Nie musze chwalić się postępami co dwa dni, ani co pół roku... Albo sie coś robi dla siebie, albo nie. Ci ludzie mają ewidentnie problemy z głową i co najważniejsze motywacją w tym co robią, i nie są pewni co właściwie robią, bo chyba bez, bezsensownych zdjęć by się się nie obeszło, no bo jak? To jest chore... Całe te sieci spolecznosciowe, to jedno wielkie grono wariatów, dajcie spokój.
q
5 lata temu
Ania Lewandowska to juz przypadek kliniczny
Gość z siłki
5 lata temu
Masz facebooka? Masz problem z głową...
dupa
5 lata temu
to jest to samo jak ludzie robia sobie tatuaz poprostu prubuja sie w zyciu dowartosciowac heh
escovado
5 lata temu
Zgadzam sie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić