Jan Muller| 
aktualizacja 

Ciężarówka wjechała w ludzi. Atak w Sztokholmie

162

Szwedzkie media donoszą, że nieznana osoba wjechała ciężarówką w grupę przechodniów. Wydarzenie to, przypominające niedawne ataki terrorystyczne, miało miejsce w centrum Sztokholmu w chwili, gdy ludzie zaczęli wychodzić z pracy.

Ciężarówka wjechała w ludzi. Atak w Sztokholmie
(twitter.com)

Policja podsumowała tragiczny dzień. Na konferencji ogłoszono, że 4 osoby nie żyją, 15 jest rannych. Kierowca ciężarówki jest nadal poszukiwany. Przesłuchano kilka osób a jedna została aresztowana. Zatrzymany człowiek przypomina osobę z dystrybuowanego przez policję zdjęcia z CCTV. Został on zidentyfikowany, ale nie ujawniono jego danych. Nie potwierdzono wcześniejszych doniesień o strzelaninach. Był to atak terrorystyczny - stwierdził po zamachu szwedzki premier.

Media w Szwecji twierdzą, że ów zatrzymany mężczyzna przyznał się do ataku.

Aresztowano tego człowieka w mieście Marsta, 35 km od Sztokholmu. Policja podejrzewa go o związek z zamachem a on sam ponoć przyznał, że "bierze na siebie odpowiedzialność" za atak - donosi "The Independent".

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Tymczasem moment zatrzymania różnych osób uwieczniono na wideo. Nie wiadomo jaki związek mieli z wydarzeniami w centrum Sztokholmu. Policja nadal szuka domniemanych wspólników kierowcy-zabójcy.

*Według tabloidu "Expressen", po ataku na przechodniów z kabiny ciężarówki miało wyskoczyć trzech uzbrojonych ludzi. *Po chwili mieli otworzyć ogień tych stojacych najbliżej. Informacja ta nie została potwierdzona przez policję.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Po godzinie od ataku zarządzono ewakuację centralnego dworca kolejowego. Na miejscu pojawili się żołnierze i saperzy. Przez megafony wezwano podróżnych do natychmiastowego opuszczenia budynku. W środku miał być uzbrojony napastnik. Mógłby być towarzyszem kierowcy, ale to także są informacje niepotwierdzone. Pewna jest tylko obecność żołnierzy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Centrum miasta zostało zablokowane. Zatrzymano pociągi metra, ograniczono ruch autobusów miejskich. Świadkowie mówią, że osoba za kierownicą miała na głowie kominiarkę.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Wkróce po zamachu pojawiły się nagrania z momentu ataku. Widać na nich panikę i ludzi uciekających jak najdalej od ciężarówki.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

*Po rozjechaniu grupy ludzi pojazd wjechał w budynek centrum handlowego Åhléns. *Na miejscu pojawiło się kilkanaście karetek i radiowozów. Przybyła także straż pożarna, którą wezwano do pożaru, który wybuchł po rozbiciu ciężarówki o budynek.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Browar Spendrups Bryggeri AB, do której należał dostawczy samochód oświadczyła, że pojazd został skradziony. Kierowca miał opuścić szoferkę, by dostarczyć towar do restauracji. W tym czasie jego maszyna zniknęła.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić