Co twoje wykształcenie mówi o twojej inteligencji? Sprawdź!

27

Czy zastanawiałeś się, jak wybór kierunku studiu wpłynął na twoją inteligencję? Zdaniem naukowców z Duke University studenci kierunków ścisłych wypadają lepiej w życiu.

Co twoje wykształcenie mówi o twojej inteligencji? Sprawdź!
(flickr.com, UBC Learning Commons)

Jeżeli wybrałeś kierunki ścisłe, to możesz być z siebie dumny. Badania naukowców wykazały, że prawdopodobnie masz większą zdolność do uczenia się niż twoi koledzy i koleżanki z innych kierunków. To właśnie studenci przedmiotów tj. technologia, inżynieria i matematyka zajmują pierwsze miejsca w testach kompetencyjnych, które prowadzone były na przestrzeni ostatnich 7 lat.

Na końcu rankingu znaleźli się ci, którzy studiowali kierunki związane z rolnictwem i edukacją. Zakładając, że osoby biorące udział w testach będą pracowały w zawodzie, to należy obawiać się o poziom nauczania w szkołach. Jonathan Wai, naukowiec z Duke University przyznał, że wnioski ze swoich badań oparł na podstawie pięciu innych eksperymentów przeprowadzonych na przestrzeni lat. Badacz wykorzystał dane z projektu "Talent", przełomowego amerykańskiego badania, w którym sprawdzono grupę ponad 400 tysięcy uczniów w 1960 roku. Na podstawie eksperymentu utworzono rejestr osób z największym talentem.

Wai w rozmowie z independent.co.uk przyznał, że coraz więcej osób wybiera kierunki ekonomiczne. Popularne w ciągu ostatnich lat stały się także nauki społeczne, w tym antropologia i archeologia, które zostały określone przez miesięcznik Forbes jako "najgorszy wybór pod względem ekonomicznym".

Oczywiście wyniki są uśrednione i nie biorą pod uwagę wybitnych jednostek. Genialne osoby znajdują się przecież w każdej dziedzinie życia - powiedział Dane Wai.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić